Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Bērni

Auto brīdinās par tajos atstātiem bērniem

No automašīnu izmantošanas ikdienā ļoti atkarīgie ASV iedzīvotāji pēdējos gados arvien vairāk saskārušies ar ziņām par daudziem gadījumiem, kad dzīvību zaudē karstumā un saulē automašīnā atstāti mazgadīgi bērni. Detroit Free Press augustā vēstīja, ka 20 dienu laikā dzīvību šādi zaudēja 10 bērnu.

SOS bērnu ciematiem saziedo vairāk nekā 700 galda spēles

Labdarības akcijā Sūti spēles jauniem uzvarētājiem, kas norisinājās no 21. janvāra līdz 10. februārim, saziedotas vairāk nekā 700 galda spēles Latvijas SOS - bērnu ciematu asociācija paspārnē esošajiem bērniem. Ziedotāju vidū bijuši deju kolektīvi, kori, skolas, bērnudārzi, biedrības un pārstāvji no novadu pašvaldībām, kā arī uzņēmumiem visā Latvijā.

Nav ziņu par 1230 bērniem, kuri nemācās nevienā skolā

Aizvadītajā mācību gadā izglītības iestādēs nebija reģistrēti vairāk nekā 16 000 bērnu, kas sasnieguši septiņu gadu vecumu. Šie skaitļi gadu no gada ir ļoti līdzīgi un satraucoši. Lielākā daļa no šiem bērniem izbraukuši no valsts un palikuši ārzemēs, - rēķina Izglītības valsts kvalitātes dienestā (IKVD). Īpaši negatīvi vērtējams tas, ka pašvaldībām aizvien nav ziņu par vairāk nekā 1200 bērniem, vēsta LTV Panorāma.

Divi nepieskatīti bērni Zemgalē guvuši nopietnus savainojumus

Valsts policija (VP) Zemgalē šonedēļ sākusi trīs administratīvās lietvedības par bērnu nepieskatīšanu, kā rezultātā bērni cietuši vai noklīduši, aģentūru LETA informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Reirs: Bērnu kopšanas atvaļinājumā varēs strādāt ceturtdaļslodzi un saņemt pilnu valsts atbalstu

Lai risinātu darbaspēka nepietiekamības problēmu, viens no Labklājības ministrijas plānotajiem risinājumiem ir kopā ar ekspertu darbu grupu izstrādāt normatīvo regulējumu, lai bērnu kopšanas atvaļinājumā esošās personas varētu strādāt ceturtdaļslodzi un vienlaikus saņemt pilnu atbalstu, aģentūrai LETA pastāstīja labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība).

Sodīšana uz ceļa neuzvedīs

Pēc pieciem gadiem Tieslietu ministrija (TM) cer ieviest sistēmu, ka nepilngadīgos par prettiesisku rīcību nesodītu, bet viņiem palīdzētu. Tas nozīmē, ka eksperti meklēs bērna antisociālās uzvedības cēloņus un pēc tam piedāvās dažādus pakalpojumus, kas varētu palīdzēt. Eksperti uzskata, ka situācija ir ļoti samilzusi un notiek cīņa tikai ar sekām. Plānotā sistēma nozīmētu svarīgas pārmaiņas, kas vispirms prasītu domāšanas maiņu, un jau tagad skaidrs, ka tas nav viegli. Likumprojekta saskaņošana vien notiek jau gandrīz gadu. Turklāt, lai ieceres īstenotu, nepieciešams arī ievērojams finansējums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide