Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bērni

Bērniem kultūra ierobežotās devās

Šobrīd spēkā ir divu veidu kultūras un izklaides pasākumu formāti: tā saucamie zaļie, kuri paredzēti tikai tiem, kam ir vakcinācijas vai Covid- 19 pārslimošanu apliecinošs sertifikāts, un dzeltenie, kuros var uzrādīt arī negatīvu Covid-19 testu. Kultūras jomā strādājošie atzīst, ka drošības protokola ievērošana telpās ir sarežģīta, un tas īpaši attiecas uz bērniem līdz 12 gadu vecumam, jo viņiem šobrīd vēl nav pieejamas potes. Tas novedis pie tā, ka, piemēram, teātri pat atteikušies no bērnu izrāžu rīkošanas. Saslimstības rādītāju pieaugums dara kultūras darbiniekus vēl bažīgākus, jo var nozīmēt bargākus noteikumus apmeklētajiem.

Noslīkst pārāk daudz bērnu

Katrs zaudēts cilvēks ir liela traģēdija, bet vēl lielāka, ja dzīvību zaudē bērni un cēlonis ir noslīkšana. Pērn Latvijā noslīkuši 129 cilvēki. Ja Eiropas Savienībā uz 100 000 iedzīvotāju vidējais noslīkušo rādītājs ir 1,1–1,5, tad pie mums – 6,8, kas ir ceturtais biežākais ārējās nāves cēlonis. Latvijas Peldēšanas federācija šai problemātikai jau vairākus gadus ir pievērsusi uzmanību, bet joprojām glābšana atstāta pašu slīcēju rokās.

Valsts nesākas ar ministriju koridoriem, bet ar cilvēkiem

Covid-19 pavisam skaidri pierādījis vienu – izdeg visi. Sniedzot atbalstu Latvijas Bērnu atbalsta fonda (LBAF) programmās, var redzēt, ka gan bērni, gan vecāki jūtas noguruši un bezpalīdzīgi, turklāt neatkarīgi no sociālā slāņa, pie kura pieder ģimene. Vienlaikus šis laiks ir izgaismojis vairākus sociālos izaicinājumus, kas jārisina gan valsts pārvaldei, gan pašām sabiedriskajām organizācijām, uzskata LBAF vadītājs Kaspars Markševics un “Inter Cars Latvija” vadītājs Kaspars Viļumsons.

NMPD: Gatavojamies bērnu hospitalizāciju skaita pieaugumam Covid-19 dēļ

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Katastrofu medicīnas centrs šobrīd strādā pie rīcības scenārija, ja gadījumā Covid-19 ietekmē pieaug bērnu hospitalizāciju skaits, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja NMPD direktore Liene Cipule.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide