Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 22. janvāris
Austris

Boriss Ņemcovs

Latviešu students ASV: Antonijas iela jāpārdēvē Borisa Ņemcova vārdā

"Pārsaucot Antonijas ielu Borisa Ņemcova vārdā četrus gadus pēc notikumiem Maskavā, Latvija sūtītu spēcīgu signālu Krievijas valdībai, ka politiskās slepkavības un izrēķināšanās ar demokrātiskām vērtībām ir nepieņemama rīcība, ka Latvija ir to valstu pusē, kas aizstāv brīvību, tiesiskumu un likuma varu," portālam Diena.lv atsūtītā viedokļrakstā uzsver Nebraskā ar ASV Valsts departamenta stipendijas atbalstu studējošais Ričards Umbraško, kurš tostarp arī veido blogu par nedemokrātiskiem režīmiem pasaulē. Publicējam Umbraško viedokli.

Ņemcova piemiņas vietu grib pārvērst būvlaukumā

Nu jau divus gadus Krievijas prezidenta Vladimira Putina opozicionāra Borisa Ņemcova piemiņas vietu netālu no Kremļa uz maiņām sargā aktīvistu grupiņas. Ņemcova atbalstītāju izveidoto memoriālu regulāri izdemolē huligāni, ziedus it kā nejauši aizslauka sētnieki, bet sargiem regulāri par "sabiedriskās kārtības traucēšanu" aizrāda policisti. Taču nu piemiņas vietas aizvākšanai no Kremļa tuvējās apkārtnes tikšot likti lietā nopietnāki paņēmieni, vēsta telekanāls LNT.

Krievijā piemin noslepkavoto opozīcijas politiķi Ņemcovu

Krievijā svētdien notiek opozīcijas organizāciju kopīgi rīkotas akcijas pirms diviem gadiem nogalinātā opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova piemiņai. Galvaspilsētas Maskavas centrā notika gājiens, kurā, pēc organizatoru un ziņu aģentūras AFP vērtējuma, piedalījās apmēram 15 000 cilvēku, bet policija paziņoja, ka dalībnieku skaits bijis 5000.

Ņemcova slepkavības lieta nodota tiesai

Krievijas Ģenerālprokuratūra nodevusi tiesai lietu par opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavību, teikts trešdien iestādes tīmekļa vietnē publicētajā paziņojumā.

Vīķe-Freiberga Putina opozicionāru izredzes nevērtē kā pārāk labas

Kremļa opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavība, iebiedēšanas, safabricētās izmeklēšanas un krimināllietas, starptautiskā vajāšana. Tas viss Krievijas opoziciju ir tiktāl novājinājis, ka tā šobrīd nespēj pretoties prezidentam Vladimiram Putinam un viņa partijai Vienotā Krievija,_ Brīvās Krievijas forumā _Viļņā paudusi bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

FOTO: Ņemcova piemiņas gājiens Maskavā

Apritot gadskārtai kopš opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības, Maskavā sestdien beidzies piemiņas gājiens, kurā piedalījušies tūkstošiem cilvēku, ziņo neatkarīgais televīzijas kanāls Doždj.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide