Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cūkgaļa

Cūku mēris Ķīnā mainījis gaļas tirgu pasaulē

Arī Latviju skārušā Āfrikas cūku mēra straujā izplatīšanās Ķīnā ne tikai ietekmējusi cūkgaļas pieejamību 1,4 miljardu cilvēku apdzīvotajā valstī, kas patērē ap divām trešdaļām pasaulē audzētās cūkgaļas, bet arī radījusi dramatiskas izmaiņas globālajā gaļas tirgū un ietekmējusi arī citas pārtikas cenu pieaugumu.

Cūkgaļas cena Latvijā pagājušā gada decembrī sarukusi par 6,5%

Cūkgaļas cena Latvijā 2018.gada decembrī sarukusi par 6,5% salīdzinājumā ar pagājušā gada novembri, kā arī tā bija vidēji par 10,3% mazāka nekā 2017.gada decembrī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

ES komisārs: Krievija cūkgaļas importa aizliegumu gatavojas pārcelt politiskā līmenī

Krievija neplāno atcelt 2014.gadā noteikto cūkgaļas importa aizliegumu no Eiropas Savienības (ES) valstīm, bet, reaģējot uz Maskavai nelabvēlīgo Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) lēmumu, gatavojas pārcelt šos ierobežojumus uz politisko sankciju sarakstu, piektdien paziņojis ES veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis, kas iepriekšējā dienā Maskavā ticies ar Krievijas lauksaimniecības ministru Aleksandru Tkačovu.

Ķīnas skolā kā stipendiju piešķir cūkgaļu

Lauku vidusskola Ķīnas austrumos ir izprovocējusi aktīvas diskusijas ar tās administrācijas lēmumu piešķirt skolēniem cūkgaļu kā stipendiju, vēsta oficiālā Ķīnas ziņu aģentūra Siņhua.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide