Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Delna

Valdība vēlas mazināt atklātību

Nedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nedz Sabiedrība par atklātību Delna neatbalsta valdības atbalstītos grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kas paredz būtiski ierobežot augstskolu padomju locekļu amatpersonu deklarāciju publiskojamo daļu. Turklāt satraucoši ir arī tas, ka valdība uzdevusi KNAB izvērtēt, vai šī norma varētu attiekties arī uz citu valsts kapitālsabiedrību padomju locekļu deklarācijām.

Delna: Sabiedrības iesaiste palīdz identificēt negodīgus iepirkumus

Sabiedrības iesaiste iepirkumu uzraudzībā veicina godīgu procedūru norisi, secināts Sabiedrības par atklātību Delna un Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) organizētajā konferencē Godīgi publiskie iepirkumi: digitalizācija, atklātība, konkurence.

Delna: Latvijas vieta Korupcijas uztveres indeksā norāda uz politiskās gribas trūkumu

21. februārī pretkorupcijas organizācija Transparency International publicē 2017. gada Korupcijas uztveres indeksu, kas sarindo 180 valstis un teritorijas pēc korupcijas līmeņa uztveres valsts sektorā. Šogad Latvijai indeksā ir 58 punkti un 40.vieta. Pēdējo 4 gadu laikā Latvija pakāpusies tikai par 4 punktiem, kas signalizē par politiskās gribas trūkumu cīnīties ar korupciju, kā arī nepieciešamību vairot izmeklēšanas spējas, portālam Diena.lv savu viedokli pauda Sabiedrība par atklātību Delna pārstāvji.

Delna vēršas tiesā pret Lembergu

Biedrība Sabiedrība par atklātību – Delna vērsusies Latvijas Republikas Ventspils tiesā ar prasības pieteikumu pret Aivaru Lembergu, par nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos par tām, kā arī atvainošanos par nepamatotu un godu un cieņu aizskarošu viedokli, portāls Diena.lv uzzināja no biedrības.

Amatu atstās Delna direktors Volberts

Nevalstiskās pretkorupcijas organizācijas Sabiedrība par atklātību – Delna direktors Jānis Volberts mēneša beigās pārtrauks darba attiecības ar biedrību, vēsta Delna padomes priekšsēdētājs Valdis Liepiņš.

Delna norāda uz interešu konfliktu Veselības ministrijā

Delna atklājusi, ka valsts galvenā onkoloģe, kas konsultē Veselības ministrijas (VM) lēmumu pieņēmējus, paralēli strādā un saņem finansiālu atlīdzību no farmācijas kompānijas, kas ražo onkoloģisku preparātu.

Ventspils pašvaldība noraida Delnas pārmetumus par resursu tērēšanu pirmsvēlēšanu aģitācijai

Iepirkums par Ventspils informācijas izveidošanu un izvietošanu ziņu interneta portālos, kurā biedrība Sabiedrība par atklātību Delna saskatījusi iespējamu prettiesisku resursu tērēšanu pirmsvēlēšanu aģitācijai, ir saistīts ar Ventspils tūrisma piedāvājuma popularizēšanu. To aģentūrai LETA skaidroja Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra vadītāja Una Libkovska, aicinot "nepolitizēt šo jautājumu". Iepirkumu izsludinājusi Ventspils pilsētas dome Ventspils Tūrisma informācijas centra vajadzībām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide