Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

E-veselība

Viņķele apturējusi e-veselības trešās kārtas uzsākšanu

Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) uz laiku apturējusi e-veselības trešās kārtas uzsākšanu, lai konkretizētu tajā plānotās aktivitātes, prioritizētu to ieviešanas secību, kā arī uzdevusi Veselības ministrijai (VM) un Nacionālās veselības dienestam (NVD) piesaistīt e-veselības lietotāju pārstāvjus, kas izvērtētu plānotos pasākumus no lietotāju aspekta, portālu Diena.lv informēja VM pārstāve Anna Strapcāne.

Drīzumā uzlabos nosūtījumu izrakstīšanu e-veselībā

Speciālisti turpina darbu pie nosūtījuma funkcionalitātes uzlabošanas e-veselības sistēmā, turklāt jau tagad iestrādāta daļa uzlabojumu, kurus novembrī identificējuši ārējo sistēmu izstrādātāji, integratori un ārstniecības speciālisti, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Agnese Jasenoviča.

E-veselības sistēma lietotājiem joprojām ir neērta

Kaut arī e-veselības sistēmai aizvien esot vairāk trūkumu nekā ieguvumu, ārsti pauž satraukumu, ka viņu viedokli šajā jautājumā atbildīgās valsts institūcijas pietiekami neuzklausa. Tikmēr sistēmas uzlabotāji uzsver, ka nepilnības tiek novērstas pakāpeniski, tomēr par to, kad e-veselība varēs darboties pilnvērtīgi, izsakās izvairīgi.

E-veselībai jāpiestiķē dati

Neapmierinātību ar eveselības darbību papildinājušas bažas par valsts obligāto veselības aprūpes sistēmu. Jau janvārī ārstam e-veselībā būs jāredz, vai pacientam pienākas tikai minimālais pakalpojumu grozs vai pilna valsts apmaksāta veselības aprūpe, taču vēl nav izveidota sistēma, lai to nodrošinātu. Tāpat nav skaidrības, cik cilvēkiem būs jāveic iemaksas, lai apdrošināšanā iekļautos. Līdz ar to arī grūti prognozēt papildinājumu veselības aprūpes budžetam. Veselības ministrijā (VM) gan sola, ka darbi tiks paveikti laikus un 1. janvārī problēmu nebūs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide