Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Energoresursi

FM: Energoresursu un degvielas cenas turpinās sadārdzināt arī ražošanas galaproduktus

Augošās energoresursu un degvielas cenas turpmāk turpinās sadārdzināt arī ražošanas galaproduktus, informēja Finanšu ministrija (FM). Tāpat FM prognozē, ka turpmākajos mēnešos iespējams pieprasījuma samazinājums pēc saražotajām precēm vietējā tirgū mājsēdes dēļ, taču eksportējamo preču pieprasījumam nav ievērojamu iemeslu samazināties.

Vietējo resursu loma pieaug

Pēdējos gados atjaunojamo energoresursu izmantošana strauji pieaug visā pasaulē, un tehnoloģijas to izmantošanai ir daudz konkurētspējīgākas nekā iepriekš, turklāt pieaug to izdevīgums salīdzinājumā ar tradicionālajiem resursiem enerģijas ražošanā.

Swedbank: Ekonomikas motors "ēd" aizvien mazāk energoresursu

Latvijas ekonomika (gan mājsaimniecības un uzņēmumi, gan pats enerģētikas sektors – siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā) pērn patērējusi 188,7 petadžoulus enerģijas. Tas ir par 1,4% vairāk nekā pērn, bet praktiski tikpat, cik pirms desmit gadiem (salīdzinājumā ar 2005.gadu patēriņš samazinājies par 1,8%).

Atklāj Eiropas Enerģētikas savienības plānus

Lai samazinātu Eiropas milzīgo atkarību no Krievijas energoresursiem, kurus Maskava nereti izmanto kā ārpolitikas instrumentu, Eiropas Savienība (ES) pēc vairāku gadu ilgām diskusijām beidzot apņēmusies izveidot Eiropas Enerģētikas savienību. Eiropas Komisija (EK) trešdien nāca klajā ar plānu, kas paredz izveidot vienotu ES enerģētikas tirgu un diversificēt energoresursu avotus, tādējādi stiprinot Eiropas enerģētisko drošību, kas ir ļoti svarīgi laikā, kad Krievija izvērš militāru agresiju Ukrainā, caur kuru Eiropā nonāk nozīmīgs Krievijas dabasgāzes apjoms.

Austrālija varētu piegādāt Ukrainai urānu un ogles

Austrālija varētu piegādāt Ukrainai urānu un ogles, lai mazinātu tās atkarību no Krievijas energoresursiem."Mēs runājām par iespējamu Austrālijas urāna un ogļu eksportu uz Ukrainu," kopīgā preses konferencē ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko pavēstīja Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots. "Austrālija ir enerģētikas lielvara un enerģētiskā drošība Ukrainai ir ļoti svarīga, it īpaši ņemot vērā tās atkarību no piegāžu pārrāvumiem.

Meļņiks: Pamodināt valdību rīcībai

Valmieras stikla šķiedras valdes priekšsēdētājs intervijā laikrakstam Diena nule atklājis, ka turpmākās investīcijas ražošanas attīstībā plānotas vairs ne Latvijā, bet ASV. Iemesls - pie mums pārlieku augstās energoresursu cenas. Ja konkrētais uzņēmums būtu vienīgais, kas saskāries ar šo problēmu, varētu domāt, ka šis tāds atsevišķs gadījums, taču tā tas nav.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide