Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ērces

Ērcēm patīkama temperatūra

Latvijā turpinoties siltajai ziemai, kad temperatūra zem nulles ir noslīdējusi tikai retu reizi, aktivitāti sāk izrādīt arī ērces. Pagaidām tās ir ļoti lēnas, un šogad laboratoriski nav apstiprināts arī neviens ērču encefalīta saslimšanas gadījums, bet, saglabājoties siltajam laikam, to aktivitāte var pieaugt. Speciālisti arī norāda – dodoties dabā, piesardzības pasākumu ievērošana par ļaunu nenāks.

Kādas suņiem bīstamas slimības pārnēsā ērces Latvijā? Konsultē vetārste

Veterinārārstu pieredze un arī pētījumu rezultāti liecina, ka ērces, kas ir asinssūcējas, parasti vienam dzīvniekam nepiesūcas tik lielā skaitā, lai radītu sunim būtiskus asins zudumus. Galvenais ērču nodarītais ļaunums ir to pārnēsātās slimības. Suņiem Latvijā bīstamas ir vairākas slimības, kuru ierosinātājus var pārnēsāt ērces. Šajā pavasarī, īpaši Latgales pusē, novērojams šo slimību bīstams uzliesmojums. Biežākās no iespējamām slimībām ir šādas.

SPKC brīdina par ērču aktivitātes pieaugumu

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ikvienu, kurš dodas brīvā dabā, būt piesardzīgiem, jo novērojumi liecina, ka pieaug ērču aktivitāte, aģentūru LETA informēja SPKC.

Infektoloģijas centrā nonākuši vēl seši pacienti ar ērču encefalītu un viens ar Laimas slimību

No Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) nedēļas laikā izrakstīti vēl seši pacienti ar ērču encefalītu un viens pacients ar Laimas slimību, aģentūru LETA informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa. Līdz šim no LIC izrakstīts 41 pacients, kurš ārstējies no ērču encefalīta, 25 pacienti, kuri ārstējušies no Laimas slimības, un četri pacienti, kuriem bijusi ērlihioze.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide