Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ēšanas paradumi

Vegānisms. Domāt, nevis sekot modei

Vegānisms ir sācies kā veģetārisma atvasinājums. Tagad to pozicionē kā dzīvesveidu. "Vegānisms ir filozofija un dzīvesveids, kura mērķis ir pēc iespējas un arī praktiski izslēgt jebkādas dzīvnieku izmantošanas un arī cietsirdības izpausmes. Tas attiecas uz pārtiku, apģērbu un arī uz kosmētiku," paskaidro sertificēta uztura speciāliste Ilze Lutere.

Ēdiens kā mierinājums

Mēdz būt, ka ēdienreizes sāk vadīt emocijas, nevis izsalkums. Šāda emocionālā ēšana var skart ne tikai cilvēkus, kuriem ir liekais svars, bet gan ikvienu, neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai ķermeņa uzbūves. Pasaules statistika liecina, ka ēšanas problēmas īpaši izplatītas ir jaunu sieviešu vidū, taču arvien biežāk tās tiek novērotas arī vīriešiem.

Emocionālā ēšana - kad šķīvi pilda emociju, nevis izsalkuma dēļ…

Cīņa ar emocionālo ēšanu nav viegla, bet nav arī neiespējama. Viss sākas ar problēmas apzināšanos – ir jāiemācās atpazīt un nosaukt vārdā emocijas, kas tiek apēstas, un jāmēģina atbildēt sev, kas manī šīs sajūtas izraisa. Viena no emocionālās ēšanas grupām ir jaunās māmiņas, kuras regulāri virina ledusskapi. Arī šajos gadījumos jāsāk ar to, ka tiek apzinātas emocijas, kuras jaunā māmiņa cenšas apēst.

Viņa sapņo kļūt par resnāko pasaules sievieti

Kamēr lielākā daļa sieviešu vēlas notievēt un izmēģina arvien jaunas un jaunas diētas, 33 gadus vecā Suzanna Emana ASV vēlas kļūt par smagāko sievieti pasaulē. Viņas sapnis - 750 kilogrami, ziņo portāls sieviesuklubs.lv!

Pētījums:Sievietes izvēlas ēst kafejnīcās, vīrieši degvielas uzpildes stacijā

McDonald`s, veicis pētījumu par "ārpus mājas" ēšanas paradumiem. Tajā noskaidrots, ka vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju kaut reizi nedēļā ēd ārpus mājām, turklāt sievietes izvēlas ēst kafejnīcās vai veikalos iegādāto gatavo pārtiku (74%), savukārt vīrieši ēd tur, kur ēdiens sagatavots līdzi ņemšanai vai nav ilgi jāgaida, piemēram, degvielas uzpildes stacijās (52%).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide