Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +21 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Grafiti

Radošais kvartāls Provodņiks izsludina grafiti zīmējumu konkursu

Radošā kvartāla pārstāvji sadarbībā ar mākslinieku Daini Rudeni organizē pirmo ielu mākslas pasākumu sēriju ROW (Riga open wall), kas būs Rīgā pirmās legālās grafiti sienas atklāšanas svētki ielu māksliniekiem un ielu mākslas interesentiem. 28. maijā radošajā kvartālā Provodņiks norisināsies pirmais pasākums no divu dienu ielu mākslas pasākumu sērijas ROW.

Diskusijas rosināšanai Stokholmā uz ēkas uzkrāso milzīgu fallu

Ar mērķi rosināt publisku diskusiju par seksualitāti un tās lomu mūsdienu sabiedrībā zviedru māksliniece Karolīna Falkholta uz kādas Stokholmas piecstāvu mājas sienas, izmantojot grafiti tehniku, uzkrāsojusi milzīgu vīrieša dzimumorgānu aptuvenās Zviedrijas karoga krāsās, ziņo portāls The Local.

Jaunā veidolā pārdzimis slavenais grafiti ar Putinu un Trampu

Viļņā šonedēļ atjaunots pasaulē plašu ievērību guvušais grafiti ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, ko aptuveni pirms mēneša kāds naktī bija aizkrāsojis ar baltu krāsu.Zīmējumā, kas tagad atkal skatāms uz amerikāņu uzkodu bāra Keule Rūke sienas, varoņi gan palikuši tie paši, bet saturs mainījies.

Neatļauti grafiti - cīņa ar vējdzirnavām

Tikko atjaunotu ēkas fasādi jau atkal rotā kāds, bieži vien agresīvs vai pat rupjš uzraksts, grafiti vai krāsas pleķis. Ar šādu situāciju ik pa laikam var sastapties Rīgas un citu pilsētu iedzīvotāji. Vainīgie šajā gadījumā visbiežāk notverti netiek, un ēku īpašniekiem tiek radīti zaudējumi. Visbiežāk vainīgie ir jaunieši, kuri šādi pauž savas emocijas vai vienkārši atdarina profesionāļus. Psihologi gan šādu rīcību daļēji saista ar jauniešu psiholoģisko veselību, kam pastiprināti būtu jāpievērš uzmanība. Te gan runa nav par profesionāliem grafiti māksliniekiem.

Benzīntanka īpašnieks pārdod ierāmētu sienu ar Benksija grafiti par 209 tūkstošiem

Populārā ielu mākslinieka Benksija grafiti, kas pirms pieciem gadiem radīts uz kādas degvielas uzpildes stacijas sienas Losandželosā, izsolē pārdots par 209 tūkstošiem dolāru, vēsta The Washington Post. Grafiti izsolē pārdošanai pieteica degvielas uzpildes stacijas īpašnieks Ītans Rozenbergs, kurš tolaik atļāva ielu māksliniekam izmantot vienu no savas iestādes baltajām ķieģeļu sienām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide