Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Guntars Godiņš

Latvijā viesosies somu dzejniece Heli Lāksonena

Somu dzejniece Heli Lāksonena kopā ar dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu no 29. janvāra līdz 1. februārim ar lasījumiem un stāstījumiem uzstāsies Pāvilostā, Alsungā, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā, informēja Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā pārstāvji.

Intervija ar somu dzejnieci Heli Lāksonenu. Kad Heli smei

"Es nekādā ziņā nevarētu rakstīt somu literārajā valodā. Man tajā nenāca ārā dzejoļi," saka viena no populārākajām dzejniecēm Somijā Heli Lāksonena. Guntars Godiņš, atdzejojot viņas dialektā rakstītos dzejoļus, radījis jaunu valodu – Heli valodu

Igaunijas ārlietu ministra vizītes laikā Tulkotāju balvu saņem Guntars Godiņš

22. maijā Rīgā darba vizītē ieradās Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets (Urmas Paet). Vizītes ietvaros kopā ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču pasniegta Latvijas Ārlietu ministrijas un Igaunijas Ārlietu ministriju tulkotāju balva par labāko latviešu un igauņu literatūras tulkojumu 2013. gadā.

Dzejas lauva Godiņš

Mana pamatprofesija ir makšķerēšana, bet šogad vairāk laika esmu veltījis savam hobijam - tulkošanai, tāpēc pie ūdeņiem iznācis būt diezgan maz, stāsta dzejnieks Guntars Godiņš. Par savu hobiju viņš saņēmis Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordeni.

Dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš saņems Somijas valsts apbalvojumu

Somijas Republikas prezidents Sauli Nīniste ir piešķīris Somijas Lauvas Ordeņa bruņinieka ordeni latviešu dzejniekam un tulkotājam Guntaram Godiņam par ieguldījumu kultūras sakaru veicināšanā starp Latviju un Somiju. Somijas vēstniece Pirkko Hemeleinena pasniegs ordeni Guntaram Godiņam 2. oktobrī apbalvošanas ceremonijas laikā, kas notiks vēstniecības telpās Rīgā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide