Laika ziņas
Šodien
Migla

Himna

Merkele neatbalsta himnas pārveidošanu dzimumneitrālā formā

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien paziņoja, ka nesaskata vajadzību mainīt valsts himnas tekstu, lai to padarītu dzimumneitrālu. Merkele norādījusi, ka ir apmierināta ar himnas pašreizējo formu, paziņoja valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts.

Aina Renda. Himna

Decembra sākumā sērijā Satori bibliotēka pirmo reizi latviešu valodā iznākusi amerikāņu domātājas un rakstnieces Ainas Rendas antiutopija Himna, informēja interneta vietnes Satori.lv redakcija.

Točs: Mainīt Latvijas himnu, izņemt Manai dzimtenei - tam ir savs nolūks

Varbūt būsiet pamanījuši, ka no Dziesmu svētku noslēguma kocerta repertuāra ir izņemta dziesma Manai dzimtenei. Svētku mākslinieciskā vadītāja diriģente Aira Birziņa portālam Diena.lv skaidrojas, ka «Manai Dzimtenei ir nevis izņemta no repertuāra, bet gan nav tajā iekļauta. Vienīgā neoficiālā himna Dziesmu svētkos līdztekus Dievs, svētī Latviju! ir Jāzepa Vītola Gaismas pils».

Bejonsē izmantojusi fonogrammu Obamas inaugurācijā

Amerikāņu dziedātāja Bejonsē atzinusies, ka ASV prezidenta Baraka Obamas inaugurācijas ceremonijā ASV himnu nav dziedājusi "dzīvajā", bet gan to izpildījusi, dziedot līdzi iepriekš izdarītam ierakstam jeb fonogrammai, ziņo ārzemju mediji.

Viedokļi dalās par to, vai būtu jāmaina Latvijas valsts himna

Lai gan iniciatīva par Latvijas valsts himnas nomaiņu platformā Manabalss.lv līdz šim nav guvusi lielu atsaucību, ik brīdi par to uzvirmo arvien jaunas diskusijas. Daļa uzskata, ka esošā Latvijas himna “Dievs, svētī Latviju!” ir morāli un saturiski novecojusi, citi norāda, ka pie šīs himnas tauta ir pieradusi un tā ir kļuvusi par nozīmīgu valstiskās identitātes elementu.

Muse sacerējusi vienu no Londonas olimpisko spēļu oficiālajām himnām

Britu rokgrupa Muse kļuvusi par Londonas olimpisko spēļu himnas autoriem, apstiprināja grupas pārstāvji. Singls_ Survival _ir izvēlēts par vienu no piecām oficiālajām Olimpiādes himnām, vēsta aģentūra Reuters.  Pārējās dziesmas vienam no lielākajiem sporta notikumiem pasaulē ir sacerējuši Eltons Džons un Pnau (viņu dziesmas pirmatskaņojums notiks 16.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide