Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ienākumi

Iedzīvotāju turība tomēr aug

Neraugoties uz to, ka kopš iepriekšējās finanšu krīzes ir pagājusi apmēram desmitgade un pagājušais gads valsts tautsaimniecības izaugsmē tiek uzskatīts par veiksmīgu, iedzīvotāju vidū bieži vien tiek izteikts viedoklis, ka ekonomiskā izaugsme maciņā nav jūtama. Tomēr, apkopojot ekspertu komentārus un paraugoties uz statistiku, aizvien vairāk var nonākt pie secinājuma, ka Latvijas nelaime nav attīstības trūkums, bet gan zemais algu līmenis kopumā un darba samaksas diferenciācija ekonomiskās izaugsmes laikā. Šā gada februārī 32,4% Latvijas strādājošo vidējā mēneša bruto darba samaksa nepārsniedza 500 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pelnošākie Latvijas mēri - Lembergs, Sesks un Požarnovs

Pelnošākie Latvijas pilsētu mēri 2016.gadā bijuši Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) un jaunais Baldones novada domes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (Gods kalpot mūsu Latvijai), liecina aģentūras LETA apkopotā informācija par šogad amatā ievēlēto pašvaldību vadītāju 2016.gada ienākumiem atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtajām valsts amatpersonas deklarācijām.

Ir jābaidās nevis no lieliem izdevumiem, bet no maziem ienākumiem

Šī gada pirmā makroekonomikas ziņa ir diezgan "karsta". Inflācija aug! Varētu arī teikt, ka neaug, jo cenu kāpums janvārī pret decembri bija gadu mijai pat ļoti neliels jeb 0,1%. Taču decembrī mēneša inflācija bija lielākā kopš 2007. gada, tādējādi palielinot gada inflāciju no 1,3% līdz 2,2%. Starplaikā decembrī cenas bija vai nu samazinājušās, vai augušas nebūtiski. Savukārt janvārī gada inflāciju no 2,2% līdz 2,9% vēl palielināja t.s. bāzes efekts jeb cenu kritums pagājušā gada janvārī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide