Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Iespējamā misija

Vakanču kartē – vairāk nekā 900 pedagogu

Par pedagogu vakancēm un jauno skolotāju sagatavošanas projektu Mācītspēks, par dalības pārtraukšanu tajā un citiem problēmmezgliem Aismas Orupes saruna ar nodibinājuma Iespējamā misija vadītāju Ramonu Urtāni.

Uzsāk nacionāla mēroga skolotāju piesaistes kampaņu Esi skolotājs!

Šodien, 2022. gada 3. janvārī, visā Latvijā sākas nacionāla mēroga skolotāju piesaistes kampaņa “Esi skolotājs!”, kuras mērķis ir aicināt ikvienu interesentu, kurš jūt sevī enerģiju iedvesmot, mācīt mācīties un vēlmi kļūt par skolotāju, uzsākt studijas pedagoģijā vai izvēlēties izaugsmes iespējas izglītības zinātņu jomā.

Jābūt motivācijai kļūt par skolotāju

No šī gada novembra līdz nākamā gada februārim interesenti ir aicināti pieteikties jaunajai viengadīgajai pedagoģijas studiju programmai, kuras pamatā ir darba vidē orientētas studijas. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skatījumā viengadīgā programma skolotāja kvalifikācijas iegūšanai sekmēs talantīgu un motivētu jaunu pedagogu ienākšanu skolās, būt elastīgākiem, ātrāk reaģēt un pielāgoties darba tirgus prasībām.

Būt skolotājam ir atbildīgi un prestiži

Izglītībā ir sevišķi svarīgi novērst cēloņus, nevis vēlāk cīnīties ar negatīvajām sekām, sarunā ar Guntaru Gūti norāda kustības Iespējamā misija (IM) direktors un arī IM absolvents Kārlis Kravis.

Viedoklis: Izglītības vērtība strauji mainīgajā pasaulē

Pasaule, kurā dzīvojam, strauji mainās. Pārmaiņu temps ir straujāks, nekā jebkad agrāk cilvēces pastāvēšanas laikā, un liela daļa no tā, ko zinām vai uztveram par pašsaprotamu šodien, jau rīt var būt novecojis un nolemts vēstures aizmirstībai. Apturēt šo pārmaiņu ātrgaitas vilcienu nevar, tāpat kā nevar no tā izkāpt. Atliek tikai iekārtoties ērtāk un izbaudīt braucienu nezināmajā, kas daudziem psiholoģiski nemaz tik komfortabli var arī nebūt – nākamo pieturu saraksts strauji kļūst izplūdis un nesalasāms. Kā šajā pārmaiņu procesā neapjukt? Īpaši jaunietim, kam visa dzīve priekšā un šobrīd būtiskākās izvēles ir saistītas ar izglītību? Kas ir tās fundamentālās vērtības, kam nozīme būs arī pēc 10, 20 vai 30 gadiem?

Lielās lietas skolotāja amatā

Cienīt skolotājus Danam Jurķim ģimenē mācīja jau bērnībā. Viņš ir viens no 35 nodibinājuma Iespējamā misija jaunā iesaukuma dalībniekiem un šā gada septembrī sāks mācīt angļu valodu Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā, kuru pats absolvējis tikai pirms trim gadiem. Dana nesenie skolotāji tagad būs viņa kolēģi, un jaunais vīrietis Dienai atzīst – lai arī satraukums par gaidāmo pieredzi ir, viņš ir apņēmības pilns skolēniem nodot tās vērtības un zināšanas, ko Danam devuši viņa pedagogi.

Akcijas Iedvesmo Latviju mācīties! ietvaros LDz aicina skolēnus mācīties fiziku

Sākot Iespējamās misijas jauno skolotāju iesaukumu, vienlaikus ir uzsākta arī akcija Iedvesmo Latviju mācīties!. Tās laikā nodibinājuma atbalstītāji un domubiedri dodas uz skolām, lai vadītu mācību stundas, dalītos personiskajā pieredzē un uzskatāmi parādītu mācību priekšmeta sasaisti ar viņu profesiju. Uz Jelgavas ģimnāziju devās arī VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbinieks Artūrs Bite, lai aicinātu skolēnus mācīties fiziku.

VIDEO: Dažādu jomu profesionāļi Latvijā pieņem izaicinājumu un samainās profesijām

Pasaules Ekonomikas forums paredz – mūsdienu jaunieši dzīves laikā mainīs profesijas vismaz septiņas reizes, turklāt piecas no šīm profesijām vēl nemaz neeksistē. Lai noskaidrotu tās prasmes, kas palīdz apgūt jaunu profesiju un būt konkurētspējīgiem mūsdienu mainīgajā biznesa vidē, četri savas jomas profesionāļi pieņēma Swedbank skolu programmas Dzīvei gatavs izaicinājumu un iejutās sev pavisam neierastā profesijā. Kā profesionāļiem veicies izaicinājumā un ko no tā var mācīties mūsdienu jaunieši, skaties video sērijā Vai dzīvei gatavs?.

Daļa Iespējamās misijas skolotāju pēc likuma nevar turpināt darbu skolā

Laura Riekstiņa-Zauska Rīgas Juglas vidusskolā pirmo gadu 5. un 7. klasei māca bioloģiju, lai gan vēl nesen bija redzama slimnīcas gaiteņos mediķa uzsvārcī. Skolā viņa nonākusi ar Iespējamo misiju (IM), bet nupat auditā secināts, ka viņa tur strādāt nedrīkst – medicīnas izglītība nav atbilstoša, lai mācītu bioloģiju. Līdzīga situācija ir arī citiem IM pedagogiem. Likums ir skaidrs – jāiegūst vajadzīgā izglītība, vai arī klases priekšā stāvēt nedrīkst. Taču rodas jautājums, vai šādu formalitāšu dēļ izglītības sistēma nepazaudē izcilus skolotājus, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide