Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jānis Urbanovičs

Saskaņu stūrēs Urbanovičs

Ar būtisku pārsvaru no trim kandidātiem par sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētāju ievēlēts Saeimas frakcijas ilggadējais vadītājs Jānis Urbanovičs. Viņa konkurenti uz šo amatu Vjačeslavs Dombrovskis un Andris Morozovs, tāpat kā Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš un Rīgas mēra vietniece Anna Vladova, būs partijas valdes priekšsēdētāja vietnieki. Līdzšinējais partijas līderis, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, vadīs partijas domi.

Par VID nobloķētiem un gadiem aizmirstiem kontiem soda vienu amatpersonu

Septembrī Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atklājās, ka policisti desmit gadus bija "piemirsuši veikt izmeklēšanu" par kādas firmas kontā iesaldētiem 40 tūkstošiem eiro. Kad firma naudu atprasīja, Finanšu policija uzsāka kriminālprocesu gan par desmit gadus seno izvairīšanos no nodokļu nomaksas, gan par mēģinājumu naudu atgūt. Kriminālprocess joprojām atrodas policijā, aizdomās turēto nav. Atklājās, ka gadījumi, kad policija piemirsusi izmeklēt kontu īpašnieku nodarījumus, bijuši masveidīgi. Finanšu un muitas policijas priekšnieks saka, ka šobrīd konstatēti 17 konti, kuros bez tālākas rīcības iesaldēti ap 100 tūkstošiem eiro, taču aizmirsto kontu skaits varētu būt daudz lielāks. Saistībā ar notikušo sodu saņēmusi viena dienesta amatpersona, svētdienas vakarā vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Nekā personīga: Rēzekne aizņemsies naudu, lai atpirktu zemi no Urbanoviča radiem; VARAM nevērtēs

Saskaņas mēra vadītā Rēzeknes dome nolēmusi, ka pirks zemes gabalu no Saskaņas līdera Jāņa Urbanoviča ģimenei piederošas firmas. Domes deputāti un arī priekšsēdētājs apgalvo, ka neesot zinājuši, kam zemes gabals pieder. Lēmums pieņemts lielā steigā pat precīzi nenoskaidrojot vai pirkuma summa nav par lielu. Lai darījums notiktu, Rēzeknei nepieciešamie 223 tūkstoši eiro būs jāaizņemas, jo šādas liekas naudas pilsētas budžetā neesot, savukārt Nacionālās apvienības vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) padziļināti šo Rēzeknes domes pirkumu nevērtēs, vēsta raidījums Nekā personīga.

Urbanovičs: Budžetā nav skaidri noteikts līdzekļu izlietojums veselībai, bet koalīcijai uzticēties nevar

Nākamā gada valsts budžetā nav skaidri noteikts papildu līdzekļu izlietojums veselības nozarei, un tas raisa bažas, aģentūrai LETA sacīja opozīcijā esošās Saskaņas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. "Būdams opozicionārs, tomēr varu pateikt, ka tur ir lietas, kas iepriecina," atzina politiķis, komentējot nākamā gada budžeta projektu. Viņš minēja finansējuma pieaugumu medicīnai un izglītībai, tomēr piebilda, ka skepsi raisa neziņa, kā ar šo naudu rīkosies, jo tā esot apslēpta dažādās ailēs un programmās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide