Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Jumava

Iznākusi Indras Čeksteres grāmata 100 vainagi Latvijai

Augusta nogalē klajā nākusi etnogrāfes Indras Čeksteres grāmata 100 vainagi Latvijai. Bagātīgi ilustrētās grāmatas sākumdaļā vispusīgi aprakstītas dažādas jāņuzāles, pušķošanās un vainaga vīšanas tradīcijas cauri dažādiem laikiem, bet tās apjomīgākajā daļā apkopoti vidzemnieku, zemgaliešu, latgaliešu un kurzemnieku stāsti par vainagu vīšanas un vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām viņu dzimtās un mājās.

Izdota apjomīga grāmata Ukrainas vēsture

Apgāds Jumava izdevis grāmatu Ukrainas vēsture Imanta Liepiņa sastādījumā. 400 lappušu biezajā izdevumā apkopoti vēsturnieku, ekonomistu, publicistu un Ukrainas notikumu aculiecinieku materiāli par Ukrainas vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām. Grāmatas autoru skaitā Ēriks Jēkabsons, Gatis Krūmiņš, Daina Bleiere, Jana Streļeca, Olehs Kudrins, Agris Dzenis, Refats Čubarovs, Raitis Sametis, Jānis Riekstiņš, Juris Lorencs, Imants Liepiņš.

Apgāds Jumava un nodibinājums Fonds Līdzskaņa aicina iesaistīties labestības akcijā Sirdspuksti mūzikai

Ikviens ir aicināts no 17. līdz 23. decembrim apmeklēt Jumavas grāmatnīcu Dzirnavu ielā 73, uzrakstīt sirdspukstu sveicienu pastkartē un, kopā ar grāmatu, nosūtīt kādam Latvijas mūziķim, kuram nepieciešams atbalsts un uzmundrinājums, lai pārvarētu esošās grūtības, vai Dailes teātra aktierim senioram, lai atgādinātu, cik viņš joprojām ir mīlēts un cienīts.

Apgāds Jumava izsludina bērnu grāmatu manuskriptu konkursu

Godinot Pasaules grāmatu dienu, kas tiek svinēta 23. aprīlī, apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām informēja izdevniecības pārstāve Līga Sproģe.

Izdevniecību Jumava varētu izslēgt no Londonas grāmatu tirgus Latvijas stenda

Par nelicencētu Džoannas Džo Roulingas sarakstīto Harija Potera grāmatu tirgošanu Latvijā izdevniecībai Jumava varētu liegt dalību šajā pavasarī plānotajā Londonas grāmatu tirgus Latvijas stendā. Apsvērt tādu soli ir gatava Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, otrdien vēstīja LNT rīta ziņu raidījums 900 sekundes.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide