Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kaļiņingrada

Lietuvas izlūki secina, ka Krievija turpina militarizēt Kaļiņingradu

Krievija konsekventi pastiprina savu militāro potenciālu Kaļiņingradas apgabalā, taču NATO spēku klātbūtne mazina iespējamību, ka Maskava iedrīkstēsies uzbrukt Baltijas valstīm, teikts Lietuvas izlūkdienestu ikgadējā ziņojumā par apdraudējumiem nacionālajai drošībai.

Ārlietu ministrija: Lietuva neizvirza jautājumu par Kaļiņingradas apgabala statusu

Lietuva neplāno izvirzīt jautājumu par Krievijas Kaļiņingradas apgabala statusu, pirmdien uzsvērusi Lietuvas Ārlietu ministrija, reaģējot uz Krievijas mediju uzmanības centrā nonākušajiem Lietuvas Seima deputāta Lina Balša izteikumiem, ka šis statuss būtu jāpārskata, reaģējot uz Krimas aneksiju.

Kēnigsberga neērta Kremļa ideoloģijai

Krievijas sastāvā esošais nelielais Baltijas jūras anklāvs Kaļiņingrada, ko ieskauj NATO un Eiropas Savienības dalībvalstis Polija un Lietuva, ierauts Kremļa ideoloģiskajā karā pret Rietumiem. Maskava mēģina nodrošināties pret to, ka teritorija, kas simtiem gadu piederējusi vāciešiem un krievu kontrolē nonāca tikai pēc Otrā pasaules kara, varētu "rietumnieciskoties", tādēļ Krievijas līderi tai pievērš pastiprinātu uzmanību un Kremļa propagandisti izplata aplamības par Kaļiņingradas vēsturi, vēsta laikraksts Diena.

Lietuva zobojas par Kaļiņingradas gubernatora aplamo statistiku

Reaģējot uz Krievijas Kaļiņingradas apgabala gubernatora vietas izpildītāja Nikolaja Cukanova neseno aplamo apgalvojumu, ka Lietuvas iedzīvotāju skaits esot sarucis līdz 1,4 miljoniem, tātad ir divreiz mazāks nekā patiesībā, Lietuvas Ārlietu ministrija paudusi cerību, ka Cukanovs nepieļauj tik būtiskas kļūdas, kad runā par sava apgabala ekonomiskajiem rādītājiem, pirmdien vēsta _Tvrain.

Krievija izvedusi Iskander raķetes no Kaļiņingradas apgabala

Visi sauszemes raķešu kompleksi Iskander, kaujas daļas un vienības no Krievijas Kaļiņingradas apgabala nogādātas atpakaļ to pastāvīgajā dislokācijas vietā, paziņojis Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks Dmitrijs Peskovs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide