Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Kaļiņingrada

Vai Kaļiņingrada zaudēs konkurences cīņā?

Baltijas jūras ostas pilsētā Kaļiņingradā šoruden notika 11. Baltijas transporta forums, kurā uzmanība tika veltīta Kaļiņingradas apgabala transporta infrastruktūras – galvenokārt dzelzceļa un ostas – attīstības perspektīvām. Lai arī pasākuma gaitā tika prezentēti vairāki vērienīgi projekti, māc šaubas par atbalstu to īstenošanai, lielā mērā tāpēc, ka Kaļiņingradas jūras osta zaudē konkurences cīņā gan ar galvenajām Krievijas Baltijas jūras baseina ostām, gan ar Baltijas valstu ostām, gan arī ar Polijas galveno ostu Gdaņsku.

Ārlietu ministrija: Lietuva neizvirza jautājumu par Kaļiņingradas apgabala statusu

Lietuva neplāno izvirzīt jautājumu par Krievijas Kaļiņingradas apgabala statusu, pirmdien uzsvērusi Lietuvas Ārlietu ministrija, reaģējot uz Krievijas mediju uzmanības centrā nonākušajiem Lietuvas Seima deputāta Lina Balša izteikumiem, ka šis statuss būtu jāpārskata, reaģējot uz Krimas aneksiju.

Kēnigsberga neērta Kremļa ideoloģijai

Krievijas sastāvā esošais nelielais Baltijas jūras anklāvs Kaļiņingrada, ko ieskauj NATO un Eiropas Savienības dalībvalstis Polija un Lietuva, ierauts Kremļa ideoloģiskajā karā pret Rietumiem. Maskava mēģina nodrošināties pret to, ka teritorija, kas simtiem gadu piederējusi vāciešiem un krievu kontrolē nonāca tikai pēc Otrā pasaules kara, varētu "rietumnieciskoties", tādēļ Krievijas līderi tai pievērš pastiprinātu uzmanību un Kremļa propagandisti izplata aplamības par Kaļiņingradas vēsturi, vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide