Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Laikmetīgā kultūra ar mākslas centru Zuzeum

Muzejs nav tikai randiņu vieta. Kāda nākotne gaida Latvijas muzejus un mākslas centrus

Jau otro reizi pandēmijas laikā Latvijā klātienes apmeklējumam ir slēgtas visas kultūras institūcijas, to vidū arī muzeji. Joprojām nav skaidrs, kad mēs atkal varēsim droši apmeklēt muzeju pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes. Šajā situācijā ir svarīgi izvaicāt muzeju un mākslas centru vadītājus, lai noskaidrotu, kā šis laiks ietekmē muzeju darbību, kuras ir lielākās problēmas, ar ko saskaras nozare, un kādas digitālās stratēģijas tiek īstenotas, lai nezaudētu saikni ar auditoriju.

Večella. Mūsu zelts

Večella Varslavāne gleznoja ar kostīmiem, attaisnojot savu vārdu, ko viņas tēvs izvēlējās, godinādams Venēcijas dižo koloristu Ticiānu Večellio.

Cik maksā Ģēnija kāja

Latvijas Nacionālās operas skvērā ir skatāms Kristas un Reiņa Dzudzilo mākslas objekts Metamorfozes. Kāpēc operas ēkas oriģinālo skulptūru detaļu kolekcija, kas veido šo instalāciju, rēgojas zem klajas debess, agresīvā vidē?

Fotogrāfijas aizkulises. Saruna ar mākslinieku Reini Lismani

"Mani uzrunā kolāža kā pieeja mākslinieciskai praksei – fragmentāra un dažkārt iracionāla pieeja darbam, kas veido jaunas formas, nozīmes un kopumus," saka mākslinieks Reinis Lismanis. Rudenī Anglijas pilsētā Braitonā notika viņa trešā personālizstāde.

Neiespējamos apstākļos, bet eleganti. Saruna ar mākslinieci Elzu Sīli

"Esmu mazliet atkarīga no adrenalīna, un man patīk, ka nospriegojums pieprasa vienlaicīgu maksimāla elastīguma un aukstasinības lietojumu," saka māksliniece Elza Sīle. Viņas darbi, kas apgāž priekšstatus par tradicionālo glezniecību, ir guvuši atzinību Eiropā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide