Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Laima Jansone

Foto: Koncertsērijā Personīgi klausītāji piedzīvo baltu etnomūzikas meditāciju

Latviešu etnogrāfiskās kokles virtuoze Laima Jansone un daudzpusīgais lietuviešu multiinstrumentālists Sauļus Petreikis svētdienas pēcpusdienā Liepājas koncertzāles Lielais dzintars kamersērijā Personīgi klausītājiem veltīja programmu Baltu zīmes, informēja koncertzāles pārstāve Anita Lazdeniece-Grīnberga. Skanot latviešu un lietuviešu folkloras motīviem, šūpuļdziesmām un improvizācijām, mūziķi klausītājus veda muzikālā meditācijā.

Pasaules lielākajā mūzikas forumā Womex Latviju pārstāv grupa ZeMe

Jau 18. reizi Latvija piedalījās pasaules lielākajā mūzikas forumā Womex, kas līdz 29. oktobrim notika Spānijas pilsētā Akoruņā (A Coruna). Šogad Latvijas Mūzikas informācijas centra (LMIC) organizētais stends bija Baltijas valstu paviljonā, veidojot platformu kopīgām aktivitātēm. Foruma koncertā uzstājās un Latviju pārstāvēja grupa ZeMe – koklētāja Laima Jansone un elektroniskās mūzikas virtuozs DJ Monsta (Uldis Cīrulis).

Sākusies pieteikšanās dalībai 2022. gada pasaules koklētāju nometnē

Šovasar jau sesto reizi Valmieras novadā tiks organizēta Pasaules koklētāju nometne sadarbībā ar virtuozāko un perspektīvāko latviešu etnogrāfiskās kokles spēlētāju, kokles spēlēs lietpratēju – Laimu Jansoni. Jāatzīmē, ka Laima Jansone ir pirmā Latvijas mūziķe, kura uzstājusies koncertā mūsdienu tautas mūzikas ietekmīgākajā gadatirgū World Music Expo.

Mūzika un miers, laivojot Juglas ezerā

Viens no pēdējos mēnešos visbiežāk dzirdētajiem izteicieniem ir "mēs visi esam vienā laivā". Šie vārdi diemžēl parasti atskan pasaules aktuālo Covid-19 nedienu kontekstā, savukārt klausītāju iemīļotā grupa Dagamba rīko pirmo crossover mūzikas festivālu Baltijā skatītājiem laivās. Lai to baudītu, 8. augustā (sestdien) jādodas uz Juglas ezeru tepat Rīgas pievārtē.

Juglas ezerā notiks starpžanru mūzikas festivāls Laivā

Sestdien, 8. augustā, Juglas ezerā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls Laivā. Klausītājus sēsties laivās un baudīt mūziku aicinās ne tikai grupas Tautumeitas un DaGamba, bet arī modernās kokles virtuozs Laima Jansone, informēja festivāla rīkotāji.

Ziemassvētku koncertos tiksies Tautumeitas, Jānis Aišpurs un Laima Jansone

No 18. decembra Latvijas baznīcās un koncertzālēs Ziemassvētku programmu piedāvās mūziķis Jānis Aišpurs, koklētāja Laima Jansone un etno mūzikas grupa Tautumeitas. Koncertos skanēs klasiskās kristiešu liturģiskās mesas daļas Credo, Sanctus, Gloria, Kirie, Agnus dei un Benedictus, piemeklējot tām jau zināmas Ziemassvētku klasiskās un tautas dziesmas. "Programmā savīsies abas pasaules, kļūstot par vienu veselumu," saka mūziķi.

Skaņu tehnoloģiju neparastā savienība

Apvienība ZeMe veidojusies vairāku gadu garumā. Koklētāja Laima Jansone ar elektroniskās mūzikas pārstāvi, dīdžeju Monstu (Uldi Cīruli) pirms četriem gadiem saspēlējās koncertprogrammā Zeme, kas tapa kā projekts braucienam uz Japānu. Seno un tradicionālo kokles skanīgumu papildināja elektroniskās mūzikas ritmi. Klausītājiem patika, un pašiem mūziķiem arī, tāpēc sadarbība turpinājās. "Apspriedām dažādus citus nosaukumus, bet palikām pie saknēm – ZeMe," tā muzikālās apvienības nosaukumu izskaidro Laima Jansone.

Apvienība ZeMe piesaka pirmo albumu un koncertu ar singlu Visuma vizošā tumsa

Apvienība ZeMe, kurā apvienojušās divas radošās personības: koklētāja Laima Jansone un elektroniskās mūzikas pārstāvis Monsta (Uldis Cīrulis), ar singlu Visuma vizošā tumsa piesaka savu pirmo albumu Visuma vizošā tumsa, kas atvēršanas svētkus piedzīvos 16. maijā, informēja mūziķu pārstāve Inga Zālīte.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide