Laika ziņas
Šodien
Pērkona negaiss
Rīgā +19 °C
Pērkona negaiss
Otrdiena, 18. jūnijs
Madis, Alberts

Lībieši

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinēs Lībiešu dienu

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB)16. decembrī plkst. 12.00–17.00 notiks par ikgadēju tradīciju kļuvusī Novadu diena, kas šogad norisināsies sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūtu. Lībiešu diena būs Lībiešu mantojuma gada noslēguma pasākums, kurā būs iespējams sastapt gan lībiešu mantojuma kopējus, gan Lībiešu mantojuma gada dalībniekus – biedrības, pašvaldības un uzņēmējus no visiem lībiešu vēsturiski apdzīvotajiem novadiem.

Godinot Līvu savienības 100 gadu jubileju, Latvijas Televīzijā tapis raidījums Lībiešu simtgades loms

Godinot Līvu (lībiešu) savienības 100 gadu jubileju, Latvijas Televīzijā 27. aprīlī plkst. 21.10 pirmizrādīs žurnālista un producenta Dāvida Ernštreita un režisoru Ineses Kļavas un Jurģa Ločmeļa raidījumu Lībiešu simtgades loms (Līvõd āigastsadā lūom), kas vēstīs par lībiešu tautas valodu, kultūru un spēju saglabāt dzīvu savu nacionālo identitāti gadsimta griežos.

Atzīmēs Lībiešu mantojuma dienu

Šajā nedēļas nogalē, 26. martā, tiks uzsākta jauna tradīcija – Lībiešu mantojuma diena –, kad novadi, kuros savulaik mituši lībieši, simboliski izcels savas lībiskās saknes. Šajā dienā bagātīgā pasākumu programmā daudzviet Latvijā būs redzami lībiešu karogi, ēkas iegaismosies lībiešu krāsās un būs dzirdama putnu modināšanas dziesma, kas lībiešu tautas kalendārā ieskandina jaunu gadu.

FOTO: Met par jaunu! Kurzemes vīru zveja 1994. gadā

Kad sievieš iet uz jūrmal, zivs neķeras, – 1993. gadā Miķeļtornī no veca zvejnieka dabūja dzirdēt žurnāliste Gundega Blumberga. Tomēr nākamajā vasarā viņa atkal devās pie zvejniekiem, šoreiz Mazirbē un kopā ar Aivaru Liepiņu, tolaik avīzes Labrīt fotogrāfu. No tās reizes arī šeit redzamās bildes. "Garām aizducina autiņš, iekšā divi vīri, viens ar tādu kā naģeni. Abi traušas ārā un brien pie steķiem. Tātad brauks jūrā. Pierūcina vēl divi ar motociklu." Tātad laivā kopā seši.

Pilna Latvijas asinsaina

"Lībiešu mantojumu joprojām var sastapt, dzirdēt, redzēt un piedzīvot," saka par lībiešu virsaiti dēvētais Valts Ernštreits

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide