Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

Lībieši

FOTO: Met par jaunu! Kurzemes vīru zveja 1994. gadā

Kad sievieš iet uz jūrmal, zivs neķeras, – 1993. gadā Miķeļtornī no veca zvejnieka dabūja dzirdēt žurnāliste Gundega Blumberga. Tomēr nākamajā vasarā viņa atkal devās pie zvejniekiem, šoreiz Mazirbē un kopā ar Aivaru Liepiņu, tolaik avīzes Labrīt fotogrāfu. No tās reizes arī šeit redzamās bildes. "Garām aizducina autiņš, iekšā divi vīri, viens ar tādu kā naģeni. Abi traušas ārā un brien pie steķiem. Tātad brauks jūrā. Pierūcina vēl divi ar motociklu." Tātad laivā kopā seši.

Sāk darbu Latvijas Universitātes Lībiešu institūts

Par Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta pirmo uzdevumu kļūs lībiešu valodas un kultūras pētniecība, kā arī lībiešu atstātā kultūrvēsturiskā mantojuma Latvijā apzināšana. Tā piektdien, 21. septembrī, LU Lielajā aulā notikušā atklāšanas pasākumā sacīja LU Lībiešu institūta vadītājs Valts Ernštreits.

Notiks akadēmiskais lasījums Lībiešu sabiedrība vēlā dzelzs laikmeta beigās un agro viduslaiku sākumā

2. maijā Rīgas Latviešu biedrības namā notiks pasākuma cikla Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas (LZA HSZN) Akadēmiskie lasījumi priekšlasījums Lībiešu sabiedrība vēlā dzelzs laikmeta beigās un agro viduslaiku sākumā. Priekšlasījumu sniegs LZA korespondētājloceklis, Latvijas Universitātes vēstures institūta direktors Dr. Guntis Zemītis.

Lībieši vairāk nekā 500 lappusēs

Tiem, kam ir vēlme izzināt lībiešu tautu krietni dziļāk, nekā to piedāvā, piemēram, Lībiešu kultūras un valodas portālā Livones.net pārskatāmi apkopotās 44 atbildes par lībiešiem, nu šo iespēju sniedz vairāk nekā 500 lappušu biezs, saturiski vērienīgs rakstu krājums Lībieši. Vēsture, valoda un kultūra, ko šā gada sākumā izdevis Lībiešu kultūras centrs.

Rīgas lībiešu dziesmu ansamblim būs jubilejas koncerts

Sestdien, 3.martā plkst. 15 koncertzālē _Ave Sol _notiks Rīgas lībiešu dziesmu ansambļa Līvlist 40 gadu jubilejas koncerts Līvlist stāsts.Jubilejas pasākums ir iecerēts kā multimediāls vēstījums par Rīgas lībiešu ansambļa sākotni 20. gadsimta septiņdesmitajos gados, par kolektīva saglabāto un veidoto lībiešu mūziku un būtisko devumu Latvijas kultūras savdabīgajā daudzveidībā.

Valts Ernštreits. Lībiešu gads

Līvō Kultūr sidām un Starptautiskā Lībiešu draugu biedrība grāmatnīcā Satori 2010. gada 15. decembrī izsludināja Starptautisko lībiešu valodas un kultūras gadu. Šogad tajā pašā dienā, vietā un pat laikā notika gada noslēguma pasākums. Kā viens no organizatoriem un šīs ieceres rosinātājiem varu teikt, ka man šis gads ir bijis darbīgs un ļoti grūts, taču vienlaikus pilns trakuma, jaunas pieredzes un pārdomu.

Valts Ernštreits: Lībieši nav eksotiska piedeva

Piektdien 4. novembrī notiks monogrāfijas Lībiešu rakstu valoda atvēršanas svētki.Daudzi neapzinās, ka latviešu valoda ir tā, kas nes lībiešu valodu tālāk. «Piemēram, uzsvars uz pirmās zilbes - tā ir tieša lībiešu valodas ietekme. Latvija ir pilna ar lībiešu elementiem!» Dienai stāsta diplomētais lībiešu valodas speciālists, dzejnieks un mākslinieks vienā personā Valts Ernštreits.

Briti atzīst Lībijas nemiernieku padomes varu, padzen Kadāfi režīma diplomātus

Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs paziņojis, ka Apvienotā Karaliste atzinusi Lībijas nemiernieku izveidoto Nacionālo pārejas padomi par šo valsti pārvaldošo institūciju, ziņo BBC. Vienlaikus Muammara Kadāfi režīma diplomātiem pieprasīts pamest Lielbritāniju. Nacionālā pārejas padome tiek aicināta arī iecelt diplomātisko pārstāvi Lielbritānijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide