Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mācības

Slimo vairāk, mācības sāks klātienē

Pēdējās sešās nedēļās vērojams saslimstības ar Covid-19 gadījumu pieaugums bērnu vidū. Aizvadītās nedēļas laikā turpinājis augt atklāto gadījumu skaits, sasniedzot 38% kāpumu.

Skolu vadība maziņā neziņā

Līdz 1. septembrim palikušas tikai trīs nedēļas, taču skolu direktoriem joprojām nav noteiktas atbildes uz jautājumiem, kā tiks organizēts mācību process, vai klātienes formāts būs iespējams, ja patlaban valstī kopumā 64% izglītības darbinieku ir potējušies, vai tas tiks atļauts tajās skolās, kur sasniegti 80%, ko darīt ar tiem, kas atsakās vakcinēties, un kā būs ar drošības protokolu.

Atstāj aiz borta literatūru

Valsts pētījumu programma (VPP) Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai paredz aptvert plašu pētījumu virzienu spektru – "valodas, vēstures, kultūras, latviešu un mazākumtautību identitātes, izglītības transformācijas iespēju izpēti, kā arī nepieciešamā cilvēkkapitāla paplašināšanu". No 2021. līdz 2024. gadam tai tiks atvēlēti kopumā 6,2 miljoni eiro. Humanitārās jomas zinātnieki pozitīvi vērtē šādu finansiālu ieguldījumu, taču iebilst pret to, ka programmas sagatavošanas posmā nav ņemti vērā zinātnieku sabiedrības viedokļi un priekšlikumi. It īpaši bažīgi ir literatūras pētniecības laukā strādājošie, jo šī sadaļa palikusi aiz svītras.

Svešvalodas kursa metamorfozes

Aptuveni 90% vidusskolēnu izteikuši vēlmi no 2022. gada 1. septembra 12. klasē apgūt padziļināto svešvalodu kursu, un vairākums Latvijas skolu uz šo vēlmi ir atsaukušās, iekļaujot šo mācību priekšmetu savos izvēļu grozos. Svešvalodu skolotāji, iepazīstoties ar projekta Skola 2030 izstrādāto programmas paraugu, ir neizpratnē par "vienvirziena kursu", kurš fokusējas uz noteiktām kompetencēm un prasmēm, aizmirstot vai pametot novārtā citas. Viņuprāt, jaunie akcenti vairāk uzrunās filoloģiski orientētus skolēnus, tāpēc programma būtu vairāk piemērota fakultatīvajām nodarbībām.

Jaunnedēļ klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldībās

No nākamās pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldības, kas ir par divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.

Aptauja: Skolēni arī mājās mācās pie rakstāmgalda

Aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atbildes liecina, ka 81% Latvijas skolēnu mājās ir labiekārtota vieta ar rakstāmgaldu attālināto mācību veikšanai, 9% mācās pie ģimenes ēdamgalda, savukārt pārējie bērni uzdoto pilda uz grīdas, sēžot dīvānā, gultā, pie TV, secināts Mēness aptieka un pētījumu aģentūras Norstat’ pandēmijas laikā veiktajā aptaujā.

Beidzot mācās klātienē

Par klātieni priecājas 55 pašvaldību skolēni, pārējās šāda privilēģija 12. klasei.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide