Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Mācību līdzekļi

Pirmsskolām izstrādātos digitālos mācību līdzekļus turpinās attīstīt starptautiskā līmeni, iesaistoties Lietuvai un Norvēģijai

Privātās pirmskolas CreaKids izstrādātais un visām pirmskolām paredzētais jaunais digitalizētais mācību saturs turpmāko divu gadu laikā tiks attīstīts starptautiskā līmenī, iesaistoties Lietuvas un Norvēģijas pirmsskolu izglītības ekspertiem. Šobrīd Latvijā izstrādātais jaunais digitalizēto mācību saturs ir pieejams inovatīvu resursu vietnē www.happykids.lv, bet ir uzsākta tā pilnveide par eksportspējīgu produktu, lai pielāgotu katras projekta dalībvalsts pirmsskolas izglītības mērķiem. Pilnveidē īpaša uzmanība tiks veltīta 3 aspektiem: pirmsskolas bērnu emocionālās un fiziskās attīstības dinamikas novērtēšanas risinājumiem atbilstoši vecumposmam; pedagogu digitālo prasmju pilnveidei, kā arī tāda rīcības plāna izstrādei katrā dalībvalstī, kas veicinās sadarbību starp pirmsskolu un vecākiem attālinātu mācību vai bērna karantīnas gadījumos.

Finansējums burtnīcu iegādei nav pietiekams; tās var nākties pirkt vecākiem

Valsts un pašvaldības piešķirtais finansējums mācību līdzekļu iegādei skolēniem nav pietiekams, tāpēc nevar izslēgt iespēju, ka dažās skolās vecāki tomēr saņems lūgumu no skolas iegādāties saviem bērniem darba burtnīcas par pašu līdzekļiem, šodien žurnālistiem atzina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis.

Skolas iespringst

Šovasar pieņemtos grozījumus Izglītības likumā, kas skolām liek pilnībā nodrošināt mācību grāmatas un darba burtnīcas, daudzsološi nodēvēja par vēsturisku lēmumu bezmaksas izglītības nodrošināšanā, tomēr pagaidām daudziem tie nesuši tikai apjukumu un problēmas. Lai gan Tiesībsarga birojs uzsver, ka vecākiem vairs nav jāpērk neviena grāmata vai darba burtnīca, tomēr ir skolas, kas turpina izsniegt mācību līdzekļu sarakstus.

Valstij būs jāfinansē arī mācībām nepieciešamo darba burtnīcu iegāde

Saeimas deputāti otrdien, 9.jūlijā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā. Turpmāk valstij būs jāfinansē mācību literatūras, tostarp mācību grāmatu, tām pielīdzināto darba burtnīcu un citu izglītības satura apguvei paredzēto izdevumu, iegāde, vēsta Saeimas Preses dienesta publicētā informācija.

Zande: Valstij jānodrošina lielākā daļa skolas lietu

Valstij skolēniem būtu jānodrošina visi mācību materiāli, taču par sporta tērpu, apaviem un tamlīdzīgām lietām vajadzētu parūpēties vecākiem, portālam Diena.lv sacīja daudzbērnu māmiņa Diāna Zande.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide