Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Medijpratība

Lai Cirks un Monopols krāj putekļus

Pastāv uzskats, ka spēle varētu būt pat vecāka par valodu. Dzīvnieku mazuļi, gatavojoties pieaugušo dzīvei, proti, pārtikas ieguvei, savā starpā cīkstas. Tāpat arī cilvēki – gan lieli, gan mazi – labprāt brīvo laiku pavada spēlējoties – daži dod priekšroku fiziskām aktivitātēm, bet citi prāta kustināšanai, piemēram, spēlējot galda spēles.

Pusei Latvijas iedzīvotāju trūkst izpratnes par realitātes konstruēšanu medijos

Aptuveni pusei Latvijas iedzīvotāju trūkst izpratnes par realitātes un medijos atspoguļotās realitātes iespējamajām atšķirībām, secināts Kultūras ministrijas (KM) prezentētā pētījumā, kurā aplūkota medijpratības situācija Latvijā šā gada jūnijā. Puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka var uzticēties informācijai, ja tā izskanējusi kādā no medijiem, bet tikai 40% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka spēj atpazīt uzticamu informāciju no tendenciozas un safabricētas.

Māca lasīt izlasīto

Medijpratība šobrīd ir modē. Tāpat kā fake news un postpatiesības laikmeta definēšana. Tiesa, tam ir arī pamats, jo īpaši, runājot par bērniem, kuri piedzimuši laikā, kad internets, vismaz Latvijā, ir visur, bet ar to saistītie riski tiek apzināti un izprasti tikai pamazām

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide