Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Medikamenti

Veselības aprūpes sistēmai vajag sadarbību, nevis pārdali

Ministru kabineta noteikumu projekts par jaunajiem aptieku izvietojuma kritērijiem ietver jebkuram pacientam nozīmīgu jautājumu par medikamentu pieejamības palielināšanu, taču piedāvātie risinājumi vairāk atgādina vēlmi pēc tirgus pārdales lielajās pilsētās – atzīst a/s Repharm neatkarīgais padomes loceklis Juris Bundulis. Intervēja Māris Ķirsons, Dienas bizness, speciāli Dienai.

Valsts grib mazāk aptieku

Aptieku izvietojums Latvijā nav racionāls, un to ir pārāk daudz. Šāds secinājums izriet no Veselības ministrijas (VM) paustā pamatojuma, kādēļ bija nepieciešams pārskatīt aptieku izvietojuma kritērijus. Cita starpā tie paredz noteikt, ka apdzīvotās vietās līdz 4000 iedzīvotājiem varēs izvietot vienu aptieku līdzšinējo divu vietā.

Iegūs gan pacients, gan valsts

Valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas jauno kārtību Guntaram Gūtem skaidro Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens.

Lietuvā uz karantīnas laiku ierobežo bezrecepšu medikamentu pārdošanu

Lietuvas Veselības ministrija nolēmusi uz jaunā koronavīrusa dēļ noteiktās karantīnas laiku ierobežot bezrecepšu medikamentu un dezinfekcijas līdzekļu pārdošanu aptiekās, nosakot, ka katram cilvēkam vienā iepirkšanās reizē var tikt pārdots tikai viens iepakojums zāļu. Aptiekāri uzskata, ka cilvēki, īpaši seniori, šā lēmuma dēl būs spiesti biežāk apmeklēt aptiekas.

Zāļu lieltirgotavām obligāti būs jāuzrāda medikamentu krājumi

Lai pārraudzītu zāļu krājumus valstī, laikus konstatētu zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērstu zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas, turpmāk lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti būs jāveic tikai elektroniskā formātā, liecina otrdienas valdības pieņemtie grozījumi noteikumos.

Jaunā kārtība samazinās medikamentu cenu, un pacienti nepārmaksās

Pacienti, ārsti un farmaceiti ar zināmu neskaidrību gaida 1. aprīli, kad spēkā stāsies jauna kompensējamo medikamentu izrakstīšanas un izsniegšanas kārtība. Tā paredz, ka receptē tiek rakstīts nevis konkrētās zāles nosaukums, bet gan aktīvā viela, un, vadoties pēc tās, aptiekā tiks izsniegts attiecīgās zāļu grupas lētākais jeb tā sauktais references medikaments. Pacienti iegādāties citu, dārgāku medikamentu varēs tikai tad, ja lētākais nebūs pieejams zāļu lieltirgotavās.

Piedāvā samazināt PVN medikamentiem, laikrakstiem, pārtikas produktiem un restorāniem

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medikamentiem, atsevišķiem pārtikas produktiem, restorāniem un laikrakstiem, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais ministriju izstrādātais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam.

Pērn no apgrozības Eiropas Savienībā atsauktas 160 zāles

Pērn no apgrozības Eiropas Savienībā (ES) atsauktas 160 zāles, liecina Veselības inspekcijas (VI) dati. Vairumā gadījumu par konkrēta medikamenta neatbilstību pieņemtajiem standartiem ziņojusi Vācija - 32 gadījumos, ASV - 24 gadījumos, un Kanāda, kas kopumā ziņojusi par 28 zāļu kvalitātes defektiem vai viltojumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide