Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mikrouzņēmumu nodoklis

Nākamajā gadā reorganizēs MUN režīmu

Pēc ļoti garām un asām debatēm Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību. Likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē. Par grozījumiem nobalsoja 57 deputāti, savukārt 32 politiķi balsoja pret.

Pareizs lēmums neīstā laikā

Lēmums konceptuāli ir pareizs, taču izvēlētais laiks tā īstenošanai gan ir nepiemērots. Tāda ir Dienas aptaujāto ekonomistu nostāja pret grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas nodoti izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Grozījumu mērķis – MUN režīma ierobežošana.

Saskaņa demonstrē sevi kā konstruktīvu sabiedroto

Saeimas vairākums otrdien ārkārtas sēdē atbalstīja premjera Māra Kučinska (ZZS) piedāvātos grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu. Tie paredz paaugstināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi uz 15%, vienlaikus atceļot minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kurām būtu jāstājas spēkā no 2017. gada. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) parādīja Vienotībai, ka sev labvēlīgu iznākumu var panākt arī, nerēķinoties ar tās viedokli. Savukārt Saskaņai tā bija iespēja demonstrēt ZZS, ka uz to var paļauties kā konstruktīvu potenciālo sabiedroto nākotnē, trešdien lasāms laikrakstā Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide