Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mikrouzņēmumu nodoklis

Mikrouzņēmumu nodokļa ēra tuvojas savam noslēgumam

Vienas no būtiskākajām izmaiņām šogad paredzētajā nodokļu reformas kontekstā varētu būt saistītas ar mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) likvidēšanu. Par to liecina koalīcijas pārstāvju publiskie izteikumi, tāpat to lobē gan vairums ekonomikas ekspertu, gan Latvijas Banka.

Valdošā koalīcija nobriedusi izbeigt mikronodokļu režīmu

Valdību veidojošās partijas sākušas sarunas par izmaiņām nodokļu likmēs. Nekādi lēmumi vēl nav pieņemti, bet politiķu izteikumi liecina par vienprātību, ka straujāk vai lēnāk izbeidzams mikrouzņēmumu nodokļu režīms, šovakar ziņo LTV raidījums de facto.

Saskaņa demonstrē sevi kā konstruktīvu sabiedroto

Saeimas vairākums otrdien ārkārtas sēdē atbalstīja premjera Māra Kučinska (ZZS) piedāvātos grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu. Tie paredz paaugstināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi uz 15%, vienlaikus atceļot minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kurām būtu jāstājas spēkā no 2017. gada. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) parādīja Vienotībai, ka sev labvēlīgu iznākumu var panākt arī, nerēķinoties ar tās viedokli. Savukārt Saskaņai tā bija iespēja demonstrēt ZZS, ka uz to var paļauties kā konstruktīvu potenciālo sabiedroto nākotnē, trešdien lasāms laikrakstā Diena.

Nekā personīga: Mikrouzņēmumu saglabāšana liek celt sociālo nodokli līdz 38 %

Nepārdomāto nodokļu izmaiņu gada nogalē patiesais iemesls ir sociālais budžets. Šobrīd to apdraud arvien pieaugošais sociālā nodokļa nemaksātāju skaits. Pirmkārt, viņi paši nesaņem slimības vai bezdarba pabalstus un nekrāj savai pensijai. Otrkārt, jau esošajiem senioriem zūd cerības uz pensiju pieaugumu. Pietiekami strauji neatjaunojas sociālā budžeta rezerve. 2009.gada ekonomiskā krīze parādīja, ka miljards izsīkst ātri, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide