Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Olas

Bijušais PVD vadītājs: Vispareizāk Ukrainas olas turēt uz robežas līdz analīžu rezultātiem

Vislabākais risinājums, lai pasargātu iedzīvotājus no iespējamas saslimšanas ar smagu infekcijas slimību salmonelozi, kas var izrādīties arī letāla, būtu no Ukrainas importēto olu un olu produktu aizturēšana uz robežas līdz laboratorisko analīžu rezultātu noskaidrošanai, neielaižot tālāk iekšzemē, uzskata bijušais Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Vinets Veldre.

Olu ražotāji gandarīti par papildu līdzekļu piešķiršanu no Ukrainas ievesto olu produktu kontrolei uz robežas

Olu ražotāji pauž gandarījumu par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD), Zemkopības ministrijas un Ministru kabineta operatīvo rīcību, piešķirot līdzekļus no Ukrainas ievesto olu un olu produktu kontrolei uz robežas. Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija ir pārliecināta, ka ar finansējumu 58 756 eiro apmērā, ko pārbaudēm piešķīra no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, būs iespējams veikt kvalitatīvas un savlaicīgas Ukrainas izcelsmes olu un olu produktu pārbaudes jau uz robežas, nepieļaujot ar salmonellu inficētu produktu nonākšanu iekšzemē un veikalu plauktos.

Dari pats: Olu krāsošana

Ir dažādas olu krāsošanas metodes, bet vislabākās jau, protams, ir dabiskās. Brūnas, pelēkas, zilganas un dzeltenīgas olas varam iegūt itin vienkārši, bet kā tikt pie zaļām?

Svarīgi, lai raiba

Ola ir galvenais Lieldienu simbols – tā pārstāv gan sauli, gan pavasari, gan auglību un atdzimšanu. Cik senas Latvijā ir olu krāsošanas tradīcijas? Un ko vislabāk izmantot, ja ir vēlme savu svētku simbolu padarīt krāsainu ar dabā un mājās atrodamiem līdzekļiem?

PVD: Latvijā nonākuši 32 kilogrami ar fipronilu piesārņoti olu produkti

Patlaban Eiropas Komisijas (EK) Ātrās brīdināšanas sistēmā pieejamā informācija liecina, ka no Latvijā nonākušajiem 143 kilogramiem Vācijas izcelsmes olu produktiem, ar fipronilu piesārņoti bijuši 32 kilogrami – olu masa omletei. Produkta neizlietotais atlikums – 7 kilogrami no tirgus atsaukts, portālu Dienu.lv informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Saindēto olu skandāls skāris jau 45 valstis

Saindēto olu skandāls izplatījies uz 45 valstīm, tostarp skāris 26 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, otrdien paziņojis ES veselības komisārs Vītenis Andrjukaitis.

Latvijas Olu ražotāju asociācija: Pērkot olas, katrs pats var izvēlēties

"Nešaubos, ka mēs visi vēlamies nodrošināt dzīvniekiem aizvien labākus dzīves apstākļus, bet pieprasot veikaliem netirgot sprostos turētu vistu olas, aktīvistu grupa vēlas izdarīt izvēli visas sabiedrības vārdā, neņemot vērā cilvēku iespējas. Mēs nedrīkstam ignorēt faktu, ka brīvībā turētu vistu olas maksā vismaz uz pusi dārgāk, un ne mazums Latvijas cilvēku to vienkārši nevar atļauties," skaidro Latvijas Olu ražotāju asociācijas vadītāja Solvita Gulbe.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide