Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Olga Žitluhina

Skrejritenis

Olgai Žitluhinai 9. februārī bija apaļa jubileja. Viņa gribētu, lai saku "Oļga". Tā jau ir, ka krievu valodā nav nekāda "Olga" ar cieto "l". Bet pierasts. Oļga ir integrēta Latvijas dejas vēsturē kā "Olga". Viņai gan vēl aizvien ir nepilsoņa pase. Tāpēc, ka nekad nav īsti bijis laika pa vidu Latvijas dejas nozares attīstīšanai aizskriet un naturalizēties. Tomēr vēl vairāk Olga nenaturalizējas tāpēc, ka jūtas un ir īsta patriote un, kā pati smejas, tāpat ir ļoti "naturāla". #integrācijaspolitikasķezas

Kustība attīsta domu

Horeogrāfe Olga Žitluhina un laikmetīgās dejas kompānija Ārā šodien, 29. oktobrī, aicina uz poētiskās dejas traģēdiju Viens un divi

Izdejos Raiņa un Aspazijas mīlestības vēstules

23. janvārī plkst. 19 un 24. janvārī plkst. 16 un 18 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā būs skatāma poētiskās dejas traģēdija Viens un Divi, kuru veidojusi horeogrāfe Olga Žitluhina un dejas apvienības Ārā jaunie dejotāji, informēja projekta pārstāve Maija Uzula-Petrovska.

Olga Žitluhina vienā izrādē izdejos 14 horeogrāfu darbus

Jūnija sākumā pirmizrādi piedzīvos nebijis laikmetīgās dejas projekts Solo piecpadsmit, kura ietvaros 14 laikmetīgās dejas horeogrāfi veido īsformāta solo darbus Olgai Žitluhinai, informēja projekta pārstāve Maija Treile. Horeogrāfe, kas zināma kā Latvijas laikmetīgās dejas ciltsmāte, šajā izrādē iejutīsies dejotājas lomā.

LNO būs pirmizrāde dejas iestudējumam ar “Dzelzs vilka” mūziku

27.martā Latvijas Nacionālajā operas (LNO) Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas izrāde “Aplam”, kurai mūziku raksta O.Žitluhinas ilggadējie sadarbības partneri grupa “Dzelzs vilks”. O.Žitluhinas un “Dzelzs vilka” sadarbības rezultātā tapušas jau sešas izrādes, “Aplam” būs septītā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide