Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Pasaules Dabas fonds

Pirmo reizi Latvijā tiks nojaukts upes aizsprosts

Uzlabojot Latvijas upju ekosistēmu, Pasaules Dabas Fonds kopā ar minerālūdens zīmolu Mangaļi iniciatīvas Par tīrām upēm un Open Rivers Programme ietvaros nojauks pirmo upju aizsprostu Latvijā – Bejas dambi, kas atrodas uz Alūksnes upes.

Vides aizsardzības nozare mudina topošo valdību pievērsties nākotnes izaicinājumiem

Vairākas vides un dabas aizsardzības nevalstiskās organizācijas nosūtījušas 13. Saeimā ievēlētajiem politiķiem priekšlikumus darbiem vides un dabas aizsardzības jomā. Lai gan darāmā ir daudz vairāk, organizācijas ir vienojušās par pieciem būtiskākajiem uzdevumiem, kur risinājumu meklēšana šobrīd, ņemot vērā arī globālos izaicinājumus, ir visbūtiskākā, portālam Diena.lv pavēstīja Pasaules Dabas Fonda pārstāve Sarmīte Kolāte.

Ēst zivi ar tīru sirdsapziņu

Izvēloties zivis ēdienkartei, jāvērtē to izcelsme, zvejas veids un sugas situācija pasaules ūdeņos.

Lēnām, bet kļūstam apzinīgāki pret vidi

Ne viens vien pagājušā gada notikums vides jomā liecina, ka sabiedrība ir kļuvusi informētāka un aktīvāk paudusi savu viedokli. Aktualizēti vairāki dzīvnieku aizsardzības jautājumi un cilvēki apzinās dabas vērtības, tomēr vēl aizvien interešu aizstāvji gaida konkrētākus lēmumus un rīcību no valdības puses, lai notiktu reālas izmaiņas. Par padarīto pērn un paredzamo attīstību šogad Dabas Dienai stāsta biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Līva Siliņa un Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Nākamgad Latvijā iedzīvotājiem piedāvās dabas aizsardzības brīvdienas

Nākamgad Latvijā iedzīvotājiem tiks piedāvāta alternatīva brīvā laika pavadīšanas iespēja - dabas aizsardzības brīvdienas, aģentūra LETA uzzināja Pasaules Dabas fonda (PDF) pārstāvniecībā Latvijā.Dabas aizsardzības brīvdienu projekts top sadarbībā ar Somijas un Igaunijas kolēģiem, kur šāda alternatīva brīvā laika pavadīšanas iespēja pastāv jau vairākus gadus un ir izveidojusies par sabiedrībā populāru kustību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide