Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Romana Sutas un Aleksandra s Beļcovas muzejs

Muzeju naktī mākslas muzejos varēs baudīt deju mūziku, izzināt atmiņas ģenētisko kodu un pētīt modernās dejas pirmsākumus

Sestdien, naktī no 18. uz 19. maiju, Latvijā jau 20. reizi norisināsies starptautiskā akcija Muzeju nakts. Mākslas muzejos apmeklētāji varēs baudīt dažādu kultūru deju mūziku klusajā diskotēkā, izzināt atmiņas ģenētisko kodu, kas slēpjas Azerbaidžānas paklāju rakstos, pētīt modernās dejas pirmsākumus un Aisedoras Dunkanes ideju ietekmi Latvijā, kā arī ļauties interaktīvai mītradei, iepazīstot dažādas kustību tehnikas.

"Tie vairs nav tie paši krievi..." Gleznotājai Aleksandrai Beļcovai veltītā izstāde atklāj neredzētus eksponātus

Viņa patiesi bija gara aristokrāte, un tā vislabākais liecinieks ir viņas māksla – tā par savu māti, mākslinieci Aleksandru Beļcovu, rakstījusi mākslas zinātniece Tatjana Suta. No 28. februāra līdz 2024. gada 27. janvārim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs skatāma izstāde Iekšējie dialogi. Aleksandras Beļcovas dienasgrāmatas un vēstules.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā stāstīs par Art Deco laikmetu Francijā

Otrdien, 5. janvārī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina uz otro mākslas vēstures pēcpusdienu Modernisma laboratorija, kurā ar stāstījumu par Art Deco laikmetu un Franciju viesosies A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzeja 19.–20. gadsimta franču glezniecības kolekcijas kurators, mākslas zinātņu doktors Aleksejs Petuhovs (Maskava), informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Stāstīs par vācu mēmā kino zvaigznes, latviešu aktrises Marijas Leiko dzīvi un daiļradi

Ceturtdien, 28. augustā, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vecākā speciāliste, mākslas vēsturniece Edvarda Šmite stāstīs par latviešu aktrisi Mariju Leiko (1887–1938), kura 20. gadsimta 20.–30. gados kļuva par vācu mēmā kino zvaigzni.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide