Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rundāles pils muzejs

Muzejus ierobežo birokrātija

Rundāles pils muzejs ir viens no 16 valsts muzejiem, turklāt pelnošākajiem – vairāk nekā pusi tā budžeta sastāda pašu ieņēmumi. Tomēr kā Kultūras ministrijas (KM) tiešās pārvaldes iestādei (tādas ir vēl septiņas) tam ir ierobežotas iespējas saimniekot patstāvīgi. Lai dotu muzejiem zināmu rīcības brīvību, KM izstrādājusi likuma grozījumus, ļaujot muzejiem izvēlēties citu juridisku statusu, proti, kļūt par atvasinātu publisku personu (tādas ir visas valsts augstskolas). Uz to kā pirmais sarakstā pretendē Rundāles pils muzejs.

Rundāles pils muzejs izdod grāmatu Vēsturisko rožu dārzs

Rundāles pils muzejs izdevis grāmatu Vēsturisko rožu dārzs. Grāmatas autore Lauma Lancmane izdevumā iepazīstina ar mazāk zināmu, taču īpaši nozīmīgu Rundāles pils rožu dārza daļu – ar vēsturiskajām rozēm. Grāmatā apkopoto informāciju par vēsturisko rožu šķirnēm, rožu audzētāju un selekcionāru atklājumiem un sasniegumiem papildina 478 krāsaini fotoattēli.

Lekciju ciklā stāstīs par Rundāles pils restaurāciju

Šajā rudenī Rundāles pils muzejā aizsāksies izglītojošu lekciju cikls, kas aicinās ikvienu interesentu iepazīties ar monumentālo gleznojumu, gleznu un citu eksponātu restaurāciju, kas realizēta visā piecdesmit gadu garajā Rundāles pils atjaunošanas periodā, informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ruta Bemberga.

Imants Lancmanis: Es sevi vienmēr ļoti apšaubu

Ja cilvēks pats neredz mērķi dzīvot, nekāda ideāla valsts viņu uz to neievirzīs – ir pārliecināts mākslas zinātnieks un Rundāles pils direktors Imants Lancmanis

KDi lasi: Frāzes atbrīvotājs

Ja cilvēks pats neredz mērķi dzīvot, nekāda ideāla valsts viņu uz to neievirzīs – ir pārliecināts mākslas zinātnieks un Rundāles pils direktors Imants Lancmanis

Inteliģences pārstāvji spriedīs par zinātnieku dzīvi mūsdienās un apgaismības laikmetā

Rundāles pils muzejā 4. oktobrī plkst. 15 notiks ekspertu diskusija Kāpēc mūslaiku zinātnieki varētu vēlēties dzīvot apgaismības laikmetā?, kuru rīko Latvijas Universitāte sadarbībā ar Rundāles pils muzeju, informēja projekta pārstāve Andra Mangele. Šī diskusija ir pirmais notikums akadēmiķa Jāņa Stradiņa 80 gadu dzimšanas dienai veltīto pasākumu ciklā, kura kulminācija būs akadēmiskā konference par zinātnes un kultūras mijiedarbību.

Rundāles pils muzejā notiks starptautiska konference Pompeju pēdējā diena

Ceturtdien, 6. jūnijā, Rundāles pils muzejā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko starptautisku zinātnisku konferenci Pompeju pēdējā diena, kurā tiks risināti kultūras mantojuma saglabāšanas un aizsardzības jautājumi un apzināti Pirmā pasaules kara postījumu izraisītie neatgriezeniskie zudumi, informēja Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide