Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Saimniecība

Pēdējos 20 gados lauku saimniecību skaits samazinājies par 31,7%

Pēdējos 20 gados lauku saimniecību skaits samazinājies par 31,7%, turpretim saimniecību vidējais lielums pieaudzis 2,3 reizes, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie 2023.gada lauku saimniecību integrētās statistikas apsekojuma provizoriskie dati.

Darbam laukos zudis prestižs

"Zemnieku saimniecība piedāvā darbu strādniekam lopkopībā. Nodrošinām dzīvošanu un ēdināšanu, sociālās garantijas un adekvātu samaksu par labi paveiktu darbu", "Zemnieku saimniecība aicina darbā remontspējīgu traktoristu. Varam nodrošināt ar dzīvošanu uz vietas. Alkoholiķus, lūdzu, netraucēt", "Lauksaimniecības uzņēmums meklē strādniekus, vēlams ģimeni, darbam ar traktortehniku un lauksaimniecības dzīvniekiem.

Zemo cenu dēļ piensaimnieki pāriet uz gaļas ražošanu; aug uz Lietuvu izvestā piena apjoms

Saglabājoties zemai piena iepirkuma cenai, piensaimniecības sāk samazināt ganāmpulkus, pārorientējoties uz gaļas ražošanu, kā arī vairāk piena pārdod uzpircējiem Lietuvā, kur pēdējos divos mēnešos vērojams cenas kāpums, šodien Zemkopības ministrijā notiekošajā nozares konferencē aģentūrai LETA atzina piensaimnieku pārstāvji.

Zanders: Valsts inventarizē savu saimniecību

Valsts resurss ir ne tikai tai piederošie īpašumi, bet arī valsts sektorā nodarbinātie. Šonedēļ Ministru kabinets mēģina tikt skaidrībā ar abiem šiem aktīviem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide