Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Sestdiena, 2. marts
Luīze, Laila, Lavīze

Sikspārņi

FOTO: Rīgas brīvosta sakārto sikspārņu ziemošanas vietas Mangaļsalas fortos

Apliecinot zaļas ostas principu ievērošanu un rūpējoties par bioloģiskās sugu daudzveidības saglabāšanu Rīgas ostas teritorijā, Rīgas brīvostas pārvalde sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi ir iesaistījusies Mangaļsalas fortu – sikspārņu ziemošanai nozīmīga objekta – sakārtošanā. Aizvadītajā nedēļā drošai sikspārņu ziemošanai iekārtots jau trešais Mangaļsalas fortu bunkurs – tā telpas attīrītas no atkritumiem un uzstādītas slēdzamas, režģotas ieejas durvis, lai pasargātu fortos ziemojošās sikspārņu sugas no ziņkārīgajiem apmeklētājiem, kas var traucēt šo aizsargājamo dzīvnieku ziemas miegu.

Ķemeru nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts

5.jūlija vakarā dabas mīļotāji ir aicināti uz Sikspārņu nakti, ko rīko Dabas aizsardzības pārvalde. Pasākums notiks dabas izglītības centrā „Meža māja”, Ķemeros, pulksten 19:00.  Sikspārņu naktī ikvienam interesentam ir iespēja noklausīties Latvijas vadošo sikspārņu pētnieku lekcijas par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, to daudzveidību un dzīvesveidu, paradumiem.

Ebolas vīrusa skartajā Gvinejā aizliedz ēst sikspārņus

Gvinejā noteikts aizliegums tirgot un lietot uzturā sikspārņus, lai ierobežotu nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību, vēsta BBC.Sikspārņi, kas ir vietējā delikatese, izrādījušies galvenie Ebolas vīrusa izplatītāji, paziņojis valsts veselības ministrs.Nāvējošā sērga Gvinejā uzliesmoja februāra sākumā. Līdz šim brīdim no tās miruši jau 62 cilvēki, turklāt slimība turpina izplatīties arī kaimiņvalstīs – Sjerraleonē un Libērijā.

Sikspārņi Latvijā iet bojā vēja elektrostaciju turbīnās

Zoologi, apsekojot vēja elektrostacijas (VES), secinājuši, ka to turbīnās iet bojā sikspārņi, tāpēc nākotnē būtu jādomā par rūpīgāku vietas izvēli, uzstādot jaunas iekārtas, kā arī, iespējams, jāmaina jau esošo ekspluatācija.Sikspārņu eksperti un ornitologi pašlaik veic izpēti Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā ar mērķi izvērtēt potenciālo vēja elektrostaciju iespējamo ietekmi uz putniem un sikspārņiem.

Ķemeru nacionālajā parkā jubileju atzīmēs ar Sikspārņu nakti

Atzīmējot Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) 15 gadu jubileju, 7.jūlija vakarā parkā tiks rīkota _Sikspārņu nakts, _kuras ietvaros interesenti varēs doties sikspārņu vērošanas ekskursijā, noklausīties Latvijas vadošo sikspārņu pētnieku lekcijas par sikspārņu izplatību Latvijā un citur pasaulē, kā arī piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide