Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sinfonietta Rīga

FOTO: Sinfonietta Rīga atklāj jubilejas sezonu

Ar Ludviga van Bēthovena 4. simfoniju 15. jubilejas sezonu 25. septembra vakarā Lielajā ģildē aizsāka diriģenta Normunda Šnē vadītais kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Koncerta viesis, godalgotais beļģu vijolnieks Marks Buškovs kopā ar orķestri atskaņoja Leonarda Bernsteina Serenādi, pēc Platona Dzīru motīviem. Orķestra sniegumā bija iespēja noklausīties arī koncertzālēs reti atskaņoto Bēthovena uvertīru dziesmuspēlei Karalis Stefans. Savukārt Lielās ģildes foajē sezonas atklāšanas programmas ietvaros bija skatāma Franča Beltes mākslas darbu izstāde.

No roka arēnas līdz koncertzālei. Sinfonietta Rīga spēlē Frenku Zapu un Kītu Emersonu

Ielūkoties XX gadsimta rokmūzikas aizkulisēs, uz skatuves no jauna pārradot amerikāņu ģitārista un komponista Frenka Zapas un britu taustiņinstrumentālista un komponista Kīta Emersona daiļrades spilgtākos paraugus, koncertos piektdien, 29. novembrī, Lielajā ģildē un ceturtdien, 19. decembrī, Ventspils koncertzālē Latvija piedāvā diriģents Normunds Šnē un kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Gādāt biļeti koncertam Rīgā jau ir par vēlu, taču šī varētu būt īstā reize beidzot aizbraukt uz Ventspils jauno koncertzāli.

Baltijas Asamblejas balva piešķirta Normundam Šnē

Baltijas Asamblejas 2019. gada balva mākslā piešķirta diriģentam Normundam Šnē par sniegumu koncertā par godu Baltijas valstu simtgadei, kuru kopā ar orķestri Sinfonietta Rīga un Tallinas kamerorķestri viņš sniedza pagājušā gada 23. augustā Baltijas jūras festivālā Stokholmā, atskaņojot Bēlas Bartoka, Bohuslava Martinū, Erki Svena Tīra un Pētera Vaska darbus.

Brāmsa romantiskā poēzija

Savas trīspadsmitās sezonas noslēgumkoncertos 17. maijā Lielajā ģildē un 18. maijā Latgales vēstniecībā Gors Sinfonietta Rīga tiksies ar ievērojamo Šveicē dzīvojošo argentīniešu pianistu Nelsonu Gerneru, ielūkojoties Johannesa Brāmsa mūzikas romantismā aiz orķestrim ierastā un komfortablā klasicisma robežām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide