Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sirds

Aptauja: Katrs piektais uzskata, ka paaugstināts asinsspiediens cilvēkiem gados ir norma

Saskaņā ar aptaujas datiem 58% Latvijas iedzīvotāju ir informēti, ka vesela cilvēka asinsspiediens ir 120/80 mmHg, tomēr vairāk nekā 40% Latvijas iedzīvotāju nezina, kādam jābūt vesela cilvēka asinsspiedienam, minot tādus rādītājus kā 90/60 mmHg un 140/60 mmHg. Gandrīz 40% iedzīvotāju uzskata, ka paaugstināta asinsspiediena gadījumā jālieto medikamenti, bet kopumā 60% ir pārliecināti, ka paaugstinātu asinsspiedienu var mazināt atpūšoties, dzerot zāļu tējas, ēdot dilles un regulāri nodarbojoties ar seksu.

Kardiologs: Latvijā daudzi cilvēki neārstē paaugstinātu asinsspiedienu un pat nemēra to

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju pēc 25 gadu vecuma nemēra savu asinsspiedienu, savukārt 44% cilvēku cieš no paaugstināta spiediena, taču liela daļa cilvēku to neārstē, šodien preses konferencē par plānotajiem pasākumiem Rīgā sirds veselības nedēļas laikā sacīja kardiologs un Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Vilnis Dzērve.

Infarktus ārstēs ar cilmes šūnām un GPS

Šodien - 9. septembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Invazīvās kardioloģijas laboratorijā tiks veikta Baltijā pirmā cilmes šūnu implantēšana sirds muskuļa sieniņā jeb miokardā, izmantojot īpaši precīzu tehnoloģiju, kas līdzinās GPS.

Smēķētājām lielāki sirds slimību riski

Sen zināms, ka smēķētājiem pastāv risks iedzīvoties sirds slimībās. Tagad zinātnieki pārliecinājušies, ka starp smēķētājiem, sievietēm ir lielāks sirds slimību risks nekā vīriešiem, raksta BBC Health. Risks saslimt daiļajam dzimumam izrādījās par 25% augstāks, liecina Minesotas universitātes zinātnieku vairāk nekā 30 gadus ilgais pētījums.

Pasaules Sirds diena - Rīgas centrā

Pasaules Sirds dienai veltīts pasākums notiks 28.septembrī no plkst. 11:00 līdz 16:00 Rīgā Vērmanes dārzā. Pasākuma laikā visiem interesentiem būs iespēja par brīvu izmērīt asinsspiedienu un saņemt bezmaksas informatīvoas materiālus par sirds veselību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide