Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Slaktiņš Jaunzēlandes mošejās

Jaunzēlandē sāk iznīcināt šaujamieročus

Jaunzēlandes policija sākusi iznīcināt no iedzīvotājiem atpirktos šaujamieročus, kuri tika aizliegti pēc Kraistčērčas slaktiņa, ziņo Al Jazeera.

Jaunzēlandē sāk atpirkt pusautomātiskos šaujamieročus

Jaunzēlandē sestdien noticis pirmais šaujamieroču atpirkšanas pasākums, valdībai cenšoties atbrīvot valsti no pusautomātiskiem šaujamieročiem. Pusautomātiskie šaujamie tika izmantoti arī traģiskajā uzbrukumā musulmaņiem Kraistčērčas mošejās. Policija paziņoja, ka pasākumā Kraistčērčā no 168 īpašniekiem atpirkti 224 saskaņā ar jauno likumdošanu aizliegti šaujamieroči, 217 to detaļas un aksesuāri. Īpašniekiem kompensācijā kopumā izmaksāti 433 682 Jaunzēlandes dolāri (257 tūkstoši eiro).

Tikai 1 balss pret: Pēc traģēdijas Jaunzēlande pieņem striktu ieroču aprites likumu

Pēc tam, kad galēji labējais ekstrēmists - Austrālijas pilsonis Brentons Tarants - divās mošejās Kraistčērčā sarīkoja asinspirti, nošaujot 50 musulmaņus un ievainojot vairākus desmitus, Jaunzēlandes valdība reaģēja ļoti operatīvi un uzreiz ķērās klāt ieroču aprites likumiem. Nepilnu mēnesi pēc asiņainajiem notikumiem par stingrākiem ieroču kontroles nosacījumiem galīgajā lasījumā nobalsoja parlaments.

Kraistčērčas šāvējam izvirzīs apsūdzības

Vīrietim, kurš pirms trim nedēļām sarīkoja nāvējošas apšaudes musulmaņu dievnamos Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, piektdien tiesa izvirzīs desmitiem apsūdzību. Austrālijas pilsonis Brentons Tarants 15. martā iebruka divās mošejās un atklāja uguni, tika nogalināti 50 cilvēki un ievainoti vēl piecdesmit. Policija apsverot papildu apsūdzību izvirzīšanu Tarantam.

Jaunzēlandē liels solis pretī stingrākai ieroču aprites kontrolei

Jaunzēlandes likumdevēji otrdien pirmajā lasījumā atbalstījuši likumprojektu par šaujamieroču aprites ierobežošanu. Deputāti cer, ka jau līdz nedēļas nogalei projekts būs ieguvis likuma spēku. Ar šo likumu tiks aizliegti tāda veida ieroči, kādus pagājušajā mēnesī uzbrucējs izmantoja Kraistčērčas mošeju slaktiņā.

Austrālija pieņems stingru pretterorisma likumu sociālajiem medijiem

Austrālijas valdība sestdien paziņoja par plāniem pieņemt stingru pretterorisma likumu, kas neļautu cilvēkiem "padarīt par ieroci sociālo mediju platformas" un "straumēt dzīvajā vardarbīgus noziegumus", kas bija noticis Jaunzēlandes Kraistčērčas pilsētas mošejās sarīkoto apšaužu laikā.

Facebook savās vietnēs aizliegs baltādaino nacionālismu

Sociālo tīklu gigants Facebook apņēmies izskaust baltādaino nacionālisma un labējo ekstrēmistu uzskatus no savām platformām - gan no Facebook, gan no Instagram. Par šādu soli uzņēmuma vadība paziņojusi bloga ierakstā trešdien, dažas nedēļas pēc kritikas, ko pieredzēja saistībā ar Jaunzēlandes mošejās notikušo slaktiņu, kur uzbrucējs netraucēti 17 minūtes ilgušo asinspirti pārraidīja tiešraidē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide