Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Slimnīcas

Viņķele atklāj savu vīziju par Latvijas slimnīcu tīklu

Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P!) trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda, ka viņas vīzijā par Latvijas slimnīcu tīklu būtu trīs universitātes un četras reģionālās slimnīcas, bet pārējās būtu zemāka līmeņa slimnīcas.

Pacienti slimnīcām parādā vismaz 10 miljonus; kādam parādniekam palīdzība sniegta pat 90 reizes

Pacientu parādi slimnīcām ar katru gadu pieaug, un šobrīd par ārstēšanos slimnīcā nav norēķinājušies apmēram 10% pacientu. Ir arī tādi parādi, kas krājas gadiem, piemēram, Rīgā kāds parādnieks slimnīcā nonācis 90 reizes, un katru reizi ir saņēmis palīdzību, jo to atteikt mediķi nedrīkst, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Pārbauda izturības robežu

Slimnīcās atzīst – nav normāli, ka mediķi strādā pusotru slodzi un pat vairāk, taču tā joprojām ir nepieciešamība, lai spētu iedzīvotājiem nodrošināt pakalpojumus. Nesen Satversmes tiesas pieņemtais lēmums, kas atceļ tiesības ārstniecības iestādēm nodarbināt ārstus un māsas vairāk nekā slodzi, par to nemaksājot dubultā, tagad vēl vairāk iezīmē mediķu trūkumu. Jautājums, būs vai nebūs nauda virsstundu apmaksai, pat vairs nav būtiskākais.

Slimnīcās nav pilnīgas skaidrības par solīto algu celšanu

No 194 miljonu eiro lielā pieauguma, kas šogad papildu atvēlēts veselības aprūpei, vairāk nekā pusi paredzēts tērēt mediķu atalgojuma celšanai. Tomēr nozarē pilnīgas skaidrības par atalgojuma pieaugumu nav, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Pacienti joprojām slimnīcām parādā miljonus

Pacientu parādi slimnīcām pēdējos gados samazinājušies, tostarp arī pateicoties parādu piedzinēju iesaistei, taču summas joprojām ir ievērojamas un mērāmas miljonos, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu TOP 10.

Slimnīcu biedrība: Rīgā trūkst neatliekamās palīdzības slimnīcu

Rīgā trūkst neatliekamās palīdzības slimnīcu, jo patlaban daudzprofilu neatliekamo palīdzību var nodrošināt tikai Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, intervijā aģentūrai LETA teica Latvijas Slimnīcu biedrības vadītāja vietniece Egija Širova.

Valdība universitāšu un reģionālo slimnīcu infrastruktūras attīstībai sadala 174 miljonus eiro

Valdība otrdien atbalstīja programmu Izaugsme un nodarbinātība, kuras mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem. Šajā projektā nākamajos gados kopumā slimnīcu infrastruktūru attīstībai būs pieejami 194,3 miljoni eiro, no kuriem 174 miljoni eiro paredzēti lielajām slimnīcām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide