Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Slimnīcas

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.

Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā nevienam apsūdzētajam neprasa cietumsodu

Tā dēvētajā Bērnu slimnīcas lietā valsts apsūdzības uzturētāji šodien noslēdza savu debašu runu, lūdzot tiesu atzīt apsūdzētos par vainīgiem un tiem piemērot dažādus sodus - nosacītu brīvības atņemšanu, naudas sodus un mantas konfiskāciju, aģentūrai LETA pastāstīja lietas prokurors Māris Leja.

Aicini draugu darbā slimnīcā

Latvijas klīniskajās universitāšu slimnīcās pakalpojumi tiek nodrošināti, kaut gan ir pietiekami daudz brīvu vakanču. Lai aizpildītu brīvās darbinieku vakances, slimnīcas izmanto ne tikai ierastos paņēmienus, bet arī ar īpašām akcijām aicina meklēt jaunus darbiniekus pašreiz slimnīcās strādājošajiem.

Slimnīcā Kurzemē pa logu izkritis vīrietis

Vakar Kurzemē 46 gadus vecs vīrietis nejauši izkrita pa otrā stāva logu, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.

Pacienti slimnīcām parādā vismaz 10 miljonus; kādam parādniekam palīdzība sniegta pat 90 reizes

Pacientu parādi slimnīcām ar katru gadu pieaug, un šobrīd par ārstēšanos slimnīcā nav norēķinājušies apmēram 10% pacientu. Ir arī tādi parādi, kas krājas gadiem, piemēram, Rīgā kāds parādnieks slimnīcā nonācis 90 reizes, un katru reizi ir saņēmis palīdzību, jo to atteikt mediķi nedrīkst, svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

Pārbauda izturības robežu

Slimnīcās atzīst – nav normāli, ka mediķi strādā pusotru slodzi un pat vairāk, taču tā joprojām ir nepieciešamība, lai spētu iedzīvotājiem nodrošināt pakalpojumus. Nesen Satversmes tiesas pieņemtais lēmums, kas atceļ tiesības ārstniecības iestādēm nodarbināt ārstus un māsas vairāk nekā slodzi, par to nemaksājot dubultā, tagad vēl vairāk iezīmē mediķu trūkumu. Jautājums, būs vai nebūs nauda virsstundu apmaksai, pat vairs nav būtiskākais.

Slimnīcās nav pilnīgas skaidrības par solīto algu celšanu

No 194 miljonu eiro lielā pieauguma, kas šogad papildu atvēlēts veselības aprūpei, vairāk nekā pusi paredzēts tērēt mediķu atalgojuma celšanai. Tomēr nozarē pilnīgas skaidrības par atalgojuma pieaugumu nav, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide