Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Slimnīcas

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.

Daugavpilī operācijas jāatliek

Daugavpils reģionālajā slimnīcā šovasar akūti trūkst anesteziologu un reanimatologu, tādēļ pašreizējais iestādes valdes loceklis Grigorijs Semjonovs nolēmis līdz 1. septembrim apturēt plānveida operācijas slimnīcā. Par to viņš nedēļas sākumā ar sociālā tīkla Facebook palīdzību informēja sabiedrību. Jautāts, kas liek domāt, ka līdz septembrim izdosies nodrošināt vajadzīgo speciālistu skaitu, Semjonovs Dienai atzīst, ka pēc ieraksta jau pieteikušies vairāki ārsti, kuri gatavi palīdzēt Daugavpils slimnīcai. Līdz ar slimnīcas iekšējās darbības reorganizāciju neatliekamās palīdzības sniegšanai iestāde iecerējusi piesaistīt speciālistus, kas jau iepriekš strādājuši Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Atbalsts saņemts arī no pašvaldības.

No amata atsaukts Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadītājs

Ceturtdien dalībnieku ārkārtas sapulcē no amata atsaukts SIA Jēkabpils reģionālā slimnīca valdes priekšsēdētājs Gvido Liepiņš, kurš amatā iecelts 2018.gada maijā, aģentūra LETA uzzināja Jēkabpils pašvaldībā.

Viņķele atklāj savu vīziju par Latvijas slimnīcu tīklu

Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P!) trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā pauda, ka viņas vīzijā par Latvijas slimnīcu tīklu būtu trīs universitātes un četras reģionālās slimnīcas, bet pārējās būtu zemāka līmeņa slimnīcas.

Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā nevienam apsūdzētajam neprasa cietumsodu

Tā dēvētajā Bērnu slimnīcas lietā valsts apsūdzības uzturētāji šodien noslēdza savu debašu runu, lūdzot tiesu atzīt apsūdzētos par vainīgiem un tiem piemērot dažādus sodus - nosacītu brīvības atņemšanu, naudas sodus un mantas konfiskāciju, aģentūrai LETA pastāstīja lietas prokurors Māris Leja.

Aicini draugu darbā slimnīcā

Latvijas klīniskajās universitāšu slimnīcās pakalpojumi tiek nodrošināti, kaut gan ir pietiekami daudz brīvu vakanču. Lai aizpildītu brīvās darbinieku vakances, slimnīcas izmanto ne tikai ierastos paņēmienus, bet arī ar īpašām akcijām aicina meklēt jaunus darbiniekus pašreiz slimnīcās strādājošajiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide