Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Stīvens Hokings

Miris pazīstamais zinātnieks Stīvens Hokings

Mūžībā 76 gadu vecumā trešdien aizgājis plašu atzinību saņēmušais britu fiziķis Stīvens Hokings, pavēstīja viņa ģimene. Zinātnieks no dzīves mierīgi aizgājis miegā savās mājās Kembridžā.

Stīvens Hokings hologrammas veidā uzrunā klausītājus Honkongā

Slimības pilnībā paralizētais pasaulslavenais britu zinātnieks Stīvens Hokings piektdien hologrammas veidā uzrunāja klausītājus Honkongā, izmantojot tehnoloģiju, kas pēdējā laikā tiek plašāk pielietota politikā, izklaidē un uzņēmējdarbībā.

Krievu miljardieris un Hokings plāno kosmosa misiju uz Centauru Alfu

Krievu miljardieris Jurijs Milners un slavenais britu fiziķis un matemātiķis Stīvens Hokings plāno kosmosa misiju uz Zemei tuvāko zvaigžņu sistēmu Centauru Alfu, otrdien paziņojuši abi entuziasti.Ar viņu iniciatīvu izveidota zinātnieku komanda Breakthrough Starshot, kas plāno radīt ārkārtīgi kompaktu un vieglu kosmosa kuģi jeb "nanokuģu" floti nosūtīšanai uz Centauru Alfu, kas atrodas 4,37 gaismas gadu attālumā no Zemes.

Slavenais fiziķis Hokings iekaro milzu popularitāti ķīniešu tviterī

Pazīstamajam britu fiziķim Stīvenam Hokingam "slava iet pa priekšu" - nupat reģistrēts viņa konts vietnē Weibo, kas ir Ķīnas analogs mikroblogošanas sociālajam tīklam Twitter. Sešas stundas pēc konta izveidošanas viņam jau bija miljons sekotāju, vēl dažas stundas vēlāk - jau teju 1,6 miljoni, vēsta digitālo platformu ziņu vietne _Mashable.

Hokings: Cilvēci apdraud pašas radītās problēmas

Slavenais britu fiziķis un matemātiķis Stīvens Hokings atzinis, ka cilvēci 21.gadsimtā apdraud virkne pašas radītu problēmu, starp kurām visnopietnākās ir kodolkarš, globālā sasilšana un ģenētiski modificēti vīrusi.Hokings piebilda, ka zinātnes un tehnoloģiju progress radīs arī jaunus apdraudējumus.Viņš nolasīja šī gada BBC Reita lekciju, kas bija veltīta melno caurumu pētniecībai, bet ar savām prognozēm viņš nāca klajā, atbildot uz klausītāju jautājumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide