Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Taxify

Taxify: Kopbraukšanas pakalpojumu attīstība tiek apkarota

Valdības deklarācijā iekļauts mērķis veicināt "kopbraukšanas iespēju plašāku izmantošanu", tomēr vairāki plānotie likuma grozījumi liek secināt, ka kopbraukšanas pakalpojumu attīstība Latvijā tiek metodiski apkarota, uzskata mobilās lietotnes Taxify reģionālais vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

Taksometru jomā vajadzīgs vienkāršs nodokļu režīms

"Mēs, Taxify, atbalstām pārliecību, ka nodokļi ir jāmaksā, un mēs maksājam visus nodokļus, taču ir jābūt loģiskām un skaidri saprotamām visām tām prasībām, kas saistītas ar nodokļu maksājumiem. Pārāk sarežģīts nodokļu maksāšanas režīms traucē uzņēmējdarbības attīstībai jebkurā nozarē," intervijā Magdai Riekstiņai pauž Taxify pārstāvniecības Latvijā vadītājs Kārlis Ķezberis.

Par kopbraukšanas regulējumu vēl lauzīs šķēpus

Šā gada 1. martā paredzēts stāties spēkā Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātajiem noteikumiem, kas regulētu Autopārvadātāju likumu. Taksometru pakalpojumu nozarē strādājošo vidū tas raisa karstas diskusijas - privātos pasažieru pārvadātājus noteikumi neapmierina, izskanējuši arī brīdinājumi no lietotnes Taxify pārstāvju puses par aiziešanu no Latvijas tirgus, savukārt reģistrētie taksometru pakalpojumu sniedzēji uzskata, ka noteikumi viņu darbību neiespaidošot, un kritiski skatās privāto pārvadātāju virzienā.

Taxify brīdina, ka varētu pārtraukt darbību Latvijā

Pretēji sākotnējai iecerei nodrošināt iespēju pasažieru pārvadājumu pakalpojumus veikt arī privātpersonām, pašreiz Satiksmes ministrijas piedāvātie noteikumi, kas to regulētu, ir pretrunā ar Saeimas pieņemto Autopārvadājumu likumu. Taksometru izsaukšanas platforma Taxify paredz iespēju pamest Latvijas tirgu, ja plānotais regulējums stāsies spēkā bez izmaiņām, portālu Diena.lv informēja kompānijas pārstāvji.

RD: Taxify tarifu paaugstināšana Jaungada naktī bijusi nelikumīga

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSC) norāda, ka Taxify, Vecgada vakarā un Jaungada naktī paaugstinot pārvadājumu pakalpojuma tarifus vairākas reizes, rīkojās pretlikumīgi, portālu Diena.lv informēja RDSC pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Jaungada naktī Taxify tomēr necels cenas sākotnēji paredzētajā apmērā

Platformas Taxify pārstāvji pēc sarunām ar Rīgas domi vienojušies Vecgada vakarā un Jaungada naktī tomēr piemērot visiem braucieniem augstāko maksimāli pieļaujamo tarifu, vienlaikus nepārsniedzot pilsētas saistošajos noteikumos noteikto tarifu slieksni, kā tas sākotnēji bija plānots.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide