Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Teātri

Kairišs: ir jāpatrako!

Dailes teātrī mūs sagaida tāda sezona, kāda vēl nav bijusi. Pirmizrāžu birums jau ir sasniedzis Eduarda Smiļģa pirmos gadus, kad viņš taisīja līdz 40 pirmizrādēm sezonā. Latvijas kultūras kanonā no Dailes teātra ietilpst Smiļģa teātris, Pētera Pētersona teātris, Arnolda Liniņa teātris un arī izcilā Martas Staņas Dailes teātra ēka – visskaistākā teātra modernisma ēka Eiropā. Ņemot vērā to, ka aktieri Lidija Pupure, Olga Dreģe un Juris Strenga ir piedzīvojuši gan Smiļģa, gan Liniņa, gan Pētersona teātra ēru, mums radās ideja par Dailes kanonu – vakar notikušajā preses konferencē sacīja Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs.

Pozitīva spītēšana – izaicinoša un liriska

"Es izdomāju šo projektu," par muzikāli poētisko dumpi Par spīti, kas būs skatāms no 9. jūlija uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Lielās skatuves, saka aktrise Veronika Plotņikova. Iestudējuma režisors ir Sergejs Golomazovs.

Valdība glābj no parādiem Dailes teātri; problēmas ar naudu arī citos teātros

Valdībai vakar nācās glābt no parādiem Dailes teātri, piešķirot vairāk nekā 138,3 tūkstošus latu finanšu situācijas stabilizēšanai. Lai gan valsts dotācija teātriem nākamajam gadam nav samazināta, direktori neizslēdz, ka nepietiekamā finansējuma dēļ līdzīgā stāvoklī var nonākt arī citi teātri. Kultūras ministrija apzinās, ka naudas ir par maz, un sola to risināt vēlākajos gados.

Gaismiņa: pagaidām vēl aktieri ar dakšām ielās negrasās iet

Latvijas Teātru darbinieku savienībai neplāno rīkot ārkārtas kongresu, lai apspriestu iespējamo teātru slēgšanu. Savienības vadītāja Daiga Gaismiņa _Diena.lv _teica, ka informācija par finansējuma apmēru kultūras nozarei mainās pārāk strauji, tāpēc šobrīd tiek nogaidīts uz valdības galīgo lēmumu par nākamā gada budžeta izdevumiem.

papildināta - KM: JRT pievienošana Nacionālajam nenotiks un nav arī iespējama

Kultūras ministrs Ints Dālderis (TP) kategoriski noliedzis, ka, meklējot risinājumus, kā teātriem izdzīvot, kad samazināts valsts finansējums, būtu iecerēts apvienot Jauno Rīgas teātri (JRT) un Latvijas Nacionālo teātri (NT). Viņš uzsver, ka KM nekad šāda ideja neesot apspriesta un teātru specifikas dēļ tas nebūtu iespējams.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide