Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Trūcīgās personas

LM: Trūcīguma līmeņa samazināšanai nepietiek līdzekļu

Trūcīguma līmeni Latvijā pašlaik nav iespējams samazināt, jo tam nav budžeta līdzekļu un sākotnēji nolemts īstenot citas prioritātes, komentējot tiesībsarga Jura Jansona vēršanos Satversmes tiesā, apšaubot trūcīguma sliekšņa atbilstību pamatlikumam, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM).

Plāno palielināt garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgām personām

No nākamā gada garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgām personām plāno palielināt no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, liecina Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Noteikumos par garantēto minimālo ienākumu līmeni, kurus rīt, 12.decembrī, skatīs valdība.

Maina kritērijus par īpašumiem, kas var piederēt trūcīgai ģimenei

Lai mazinātu atšķirības pašvaldību starpā un pilnveidotu sociālo atbalstu, valdība otrdien atbalstīja precīzākus kritērijus trūcīgā statusa piešķiršanai attiecībā uz kustamo un nekustamo īpašumu, kas var piederēt trūcīgai personai, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Sarūk trūcīgo iedzīvotāju īpatsvars

Šī gada janvārī Latvijā atkal nedaudz saucis reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija. Janvārī trūcīgo statuss bija spēkā 2,34% iedzīvotāju, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā pērnajā decembrī. 2016.gada novembrī trūcīgā statuss bija spēkā 2,36% iedzīvotāju, bet oktobrī - 2,34%.

Gada beigās valstī nedaudz sarucis trūcīgo cilvēku skaits

Pagājuša gada beigās Latvijā sarucis reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija. Decembrī trūcīgo statuss bija spēkā 2,34% iedzīvotāju, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā novembrī. Oktobrī trūcīgā statuss bija spēkā 2,34% iedzīvotāju, septembrī - 2,31%, augustā un jūlijā - 2,26%, bet jūnijā - 2,37% iedzīvotāju. Decembrī valstī bija 45 723 trūcīgi cilvēki, kas ir par 337 cilvēkiem mazāk nekā novembrī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide