Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Trūcīgās personas

Palīdzība sapakota pakās

Ar Eiropas Savienības atbalstu Latvijai gadā ir pieejami aptuveni 6,5 miljoni eiro, lai vistrūcīgākajām personām izsniegtu pārtikas un cita veida atbalsta pakas. Pērn tādas saņēmuši 60,5 tūkstoši cilvēku. Šogad šis skaits varētu būt vēl lielāks, jo no aprīļa atbalsts pienāksies arī maznodrošinātajiem. Eiropas nauda gan pēc pāris gadiem beigsies, un vēl nav zināms, cik lielā mērā šo atbalstu turpinās.

Plāno palielināt garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgām personām

No nākamā gada garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgām personām plāno palielināt no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, liecina Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Noteikumos par garantēto minimālo ienākumu līmeni, kurus rīt, 12.decembrī, skatīs valdība.

Maina kritērijus par īpašumiem, kas var piederēt trūcīgai ģimenei

Lai mazinātu atšķirības pašvaldību starpā un pilnveidotu sociālo atbalstu, valdība otrdien atbalstīja precīzākus kritērijus trūcīgā statusa piešķiršanai attiecībā uz kustamo un nekustamo īpašumu, kas var piederēt trūcīgai personai, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Sarūk trūcīgo iedzīvotāju īpatsvars

Šī gada janvārī Latvijā atkal nedaudz saucis reģistrēto trūcīgo cilvēku skaits, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija. Janvārī trūcīgo statuss bija spēkā 2,34% iedzīvotāju, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā pērnajā decembrī. 2016.gada novembrī trūcīgā statuss bija spēkā 2,36% iedzīvotāju, bet oktobrī - 2,34%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide