Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +9 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Tulkošana

Tildes mašīntulks uzvar pasaules mēroga sacensībās

Latvijas uzņēmuma Tilde izstrādātais jaunākais mašīntulks uzvarējis starptautiskās mašīntulkošanas sacensībās. Par to tika paziņots trešajā pasaules mašīntulkošanas konferencē WMT2018, kas nedēļas nogalē noslēdzās Briselē, Beļģijā, portālu Diena.lv informē Tilde pārstāve Annija Spēka.

Ar Tildes radītu rīku nojauc valodas barjeras ES prezidentūras organizēšanā

Valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde ir izstrādājis mašīntulkošanas rīku Austrijas prezidentūras vajadzībām Eiropas Savienības (ES) Padomē Translate2018.eu. Tas ir prezidentūras organizatoru, tulku, pasākumu viesu un mediju pārstāvju palīgs, ar kuru reāllaikā tiek tulkoti teksti, dokumenti un mājaslapas lielākajā daļā ES oficiālo valodu, tā palīdzot pārvarēt valodu barjeras simtiem augsta līmeņa sarīkojumos, portālu Diena.lv informēja uzņēmuma pārstāvji.

Atbalstīta 12 jaunu latviešu literatūras tulkojumu izdošana

Noslēdzies Latvijas Literatūras centra sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu kultūras programmas Latvijas literatūra pasaulē ietvaros organizētais konkurss Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai, informēja Literatūras centra pārstāve Arita Gutāne. Konkursā atbalstu guvuši 12 no 19 iesniegtajiem projektiem.

Ar ES atbalstu latviešu valodā tulkos 25 Eiropas autoru darbus

Četri Latvijas grāmatu izdevēji, piedaloties Eiropas Savienības (ES) programmas Kultūra (2007-2013) projektu konkursā, ir saņēmuši finansējumu Eiropas autoru daiļliteratūras darbu tulkošanai latviešu valodā.Starp 33 dalībvalstīm, kuras piedalījās konkursā, Latvijas izdevniecības un apgādi pēc atbalstīto projektu skaita ierindojas sestajā vietā, kas ir augstu vērtējams sasniegums.

Jaunais Tildes Birojs. Latviešu valoda ienāk mākoņskaitļošanā.

Tildes Birojs tirgū ir pieejams jau no 90 gadu beigām. Labākais, ko Tilde ir izveidojusi tieši Latvijas lietotājam. Ar katru versiju tiek sasniegts kāds jauns slieksnis, jaunas tehniskas iespējas. Jaunas versijas nāk ar jauniem būtiskiem uzlabojumiem. Kas raksturo jauno versiju?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide