Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Uldis Bērziņš

Uldis par vecumu

Jura Kronberga veltījums Uldim Bērziņam 75. dzimšanas dienā

Klajā nāk Ulža Bērziņa atdzejotais senspāņu varoņeps Dziesma par manu Sidu

Apgāds Neputns laidis klajā Ulža Bērziņa atdzejoto senspāņu varoņepu Dziesma par manu Sidu (Cantar de Mio Cid), kas pasaules literatūrā ieņem tikpat nozīmīgu vietu kā angļu Bišuvilks (Beovulfs), franču Rolanda dziesma vai vācu Nībelungu dziesma, informēja izdevniecības pārstāve Antra Bula.

Tas nav priekš kaķiem

Saņēmis mūža balvu literatūrā, dzejnieks un atdzejotājs Uldis Bērziņš raksta valodai, atceras dzejoļu skaitīšanu uz braucoša vilciena trepītēm un grib zināt, ko Radītājs domā par evolūciju

Latvijas literatūras mūža balvu šogad piešķirs Uldim Bērziņam

2017. gada 21. aprīlī plkst. 18 mūzikas namā Daile, tiks pasniegtas Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA). Mūža balvu par par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un Latvijas kultūrvides un valodas bagātināšanā ar nozīmīgiem pasaules kultūrtekstiem piešķirs dzejniekam un tulkotājam Uldim Bērziņam, informēja balvas pārstāve Iveta Bērziņa-Bebriša.

Stingrās kripatas tvēriens

Rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas dienā, 13. maijā, plkst. 18 Ikšķiles Tautas namā tiks pasniegta viņa vārdā nosauktā balva literatūrā.

Uldis Bērziņš: Latviešu valoda dzīvos mūžīgi

Laika nav — mūsu sarunā vairākkārt saka dzejnieks Uldis Bērziņš, un to viņš saka gan kā cilvēks, kuram vienmēr daudz kam nav laika, gan kā dievs, kuram laiks neeksistē vispār. Arī vaicāts, vai savos 70 gados nejūtas vecs, latviešu droši vien izcilākais un noteikti aizrautīgākais atdzejotājs atbild, ka nejūtas gan, tāpat kā nekad neesot juties jauns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide