Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Velo diena

Velosipēdistiem draudzīgo kļūst arvien vairāk

Pēc dažu gadu pārtraukuma atjaunotais konkurss Draudzīgs velosipēdistam šoruden piesaista uzmanību ar īpaši plašu šī statusa pretendentu sarakstu. Velokustība ir gājusi plašumā, tās veicināšanai daudz paveikušas gan pašvaldības, gan nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi. Uzbūvēti veloceļi un tilti, uzstādītas velonovietnes, sagatavota un lietotājiem pieejama ir tiem noderīga informācija.

Riteņbraucēju skaita izmaiņas fiksē ar mašīnredzi un mākslīgo intelektu

Jau kādus trīs mēnešus veloinfrastruktūras plānotājiem un veidotājiem pieejama mūsu valstī radīta unikāla sistēma velosipēdistu uzskaitei. Uzņēmums KleinTech šim mērķim izmanto tā saukto mašīnredzi un mākslīgā intelekta pamatprincipu - padziļināto apmācību.KleinTech izpilddirektors Juris Pūce stāsta, ka velosipēdistu skaitīšanas rīks radies kā blakusprodukts kompānijas pamatpakalpojumam, kas saistīts ar speciālā marķējuma, kā arī dažādu neatbilstību (grafiti, atvērtas lūkas u.

Velozādzību skaits aug griezdamies

Pieaugot velosipēdistu skaitam, arvien aktuālāks kļūst arī divriteņu zādzību jautājums - Valsts policijas dati liecina, ka šogad Latvijā pirmo septiņu mēnešu laikā ir uzsākti 589 kriminālprocesi par velosipēdu zādzībām, salīdzinot pērn šajā laika posmā kriminālprocesu bija par 169 mazāk.

Mobila biznesa domāšana

Ērika Dreibanta vārds saistāms ar tādiem restorāniem kā Trīs naži, Trīs pavāri, un kopš šī gada ziemas arī ar Sirmais&Dreibants. Restorānu īpašniekam jau mazotnē tuvs bijis veloprieks, un arī šobrīd divritenis ir bieži izvēlēts transporta līdzeklis visā viņa ģimenē ne tikai atpūtas braucienos, bet arī ikdienā.

Vai Rīga ir velotūristiem draudzīga?

Vasara ir velotūristiem draudzīgākā sezona. Īpaši šogad, kad Rīga tapusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu, pie mums ieceļo daudz un dažādu tautību pārstāvji. Ikdienas gaitās vietējie iedzīvotāji ir pieraduši pie Rīgā valdošās situācijas un diezgan labi zina, no kā jāuzmanās. Tomēr, kā apstiprina Rīgas Tūrisma informācijas centra vadītāja Zane Kursīte, ieceļotājiem nereti rodas neskaidrības, un tās aptuveni 1000 tūristu dienā dodas risināt uz informācijas centru.

Velobraucienā kopā ar bērnu

Pirms gadiem desmit, kad divritenis tā īsti vēl netika uzskatīts par pilnvērtīgu satiksmes līdzekli, ja kāds ar to grasījās vest bērnu uz bērnudārzu vai skolu, viņš tika uzskatīts par stipri dīvainu vai nabadzīgu. Tagad attieksme radikāli mainījusies. Pieaugušo divriteņi ar tiem piestiprinātiem speciālajiem bērnu sēdeklīšiem pilsētas ielās lielā skaitā redzami katru dienu.

FOTO: Gājējiem dienām ilgi jābradā pa sasistiem stikliem Vestienas ielā

Jau gandrīz nedēļu Rīgā, Vestienas ielā, pretī Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme ēkai, uz ietves nav savākti sasistie stikli. Portāla Diena.lv lasītājs Rūdolfs, kurš katru dienu dodas uz darbu ar velosipēdu, ir nobažījies par gājējiem un velosipēdistiem, kuriem ir jāšķērso attiecīgais ietves posms.

Velomens neatkarīgi no apstākļiem - Krišjānis dienā nobrauc pat ap 200 km

Krišjānis Jansons-Ratiniks jeb tautā dēvētais Velomens sevi uzskata gan par ikdienas riteņbraucēju, gan sportistu, gan arī par velotūristu. Ar velosipēdu puisis aktīvi pārvietojas jau kopš bērnības, taču iesauka radusies vēlāk - veidojot sev piemērotu e-pasta adresi, raksta laikraksta Diena pielikums Velo Diena.

Velojoslas - ieguvums arī autovadītājiem

Pēc velojoslas marķēšanas Elizabetes ielā, Rīgā, gan sociālajos tīklos, gan citviet dzirdamas sūdzības par jaunradītajiem auto sastrēgumiem, taču mazāka uzmanība pievērsta pieaugušajai satiksmes drošībai. Starptautiska pieredze rāda, ka riteņbraucēju pārvietošanās pa ietvēm rada apdraudējumu ne tikai gājējiem, bet arī autobraucējiem - aiz ielas malā stāvošajām automašīnām, kioskiem, kokiem, reklāmas stendiem un citiem šķēršļiem pa ietvi braucošs riteņbraucējs autovadītājam nav pamanāms.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide