Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +3 °C
Smidzinošs lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Veselības apdrošināšana

Gaidot apdrošināšanu visiem

Valdība šonedēļ lems par jaunās veselības apdrošināšanas sistēmas stāšanās spēkā atlikšanu līdz 2021. gada janvārim. Veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) vēl pirms stāšanās amatā bija paziņojusi, ka divu grozu veselības aprūpes sistēmu neatbalsta. Viņas ieskatā šāda sistēma nemazinātu ēnu ekonomiku, un bija ļoti daudz personu grupas, kuras varēja palikt bez veselības aprūpes. Arī nozarē strādājošie jau iepriekš bija pauduši kritiku par divu grozu sistēmu un uz Viņķeles piedāvājumu, kas paredz veselības apdrošināšanu veikt caur sociālās apdrošināšanas iemaksām, raugās atzinīgi, tam iegūstot konkrētākas aprises.

Valsts veselības apdrošināšanas platformai sekmīgi pieslēgta PMLP datubāze

Valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošinās iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, sekmīgi pieslēgta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datubāze, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Sarežģītā apdrošināšana

Šodien ir ceturtā diena, kad ārstniecības personām būtu jābūt pieejamai informācijai par apdrošinātiem un neapdrošinātiem iedzīvotājiem. Tomēr tas nav iespējams, jo Nacionālais veselības dienests (NVD) 1. janvārī, dienā, kad sistēmai bija jāsāk darboties, paziņoja, ka informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras problēmu dēļ gada sākumā nebūs iespējams dzīvē ieviest likuma izmaiņas, kas paredz medicīnas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem dalīt divos grozos – pamata un pilnajā – atkarībā no veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Kamēr dienests strādā pie tā, lai sistēma darbotos no februāra, vairākas Saeimā ievēlētās partijas joprojām uzsver, ka šobrīd jau apstiprinātā sistēma būtu jāmaina pēc būtības.

IT problēmu dēļ apdrošināto pacientu statuss tiešsaistē nav pieejams

Informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras problēmu dēļ Nacionālais veselības dienests (NVD) gada sākumā nebūs spējīgs dzīvē ieviest likuma izmaiņas, kas paredz medicīnas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem dalīt divos grozos - pamata un pilnajā, kas pieejami atkarībā no veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Pirmajā nedēļā veselības apdrošināšanas iemaksas veiktas 22 tūkstošu eiro apmērā

Pirmajā septembra nedēļā brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ir veikuši jau 193 iedzīvotāji vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā. Aptuveni 40% iedzīvotāju veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši ne tikai par šo, bet jau arī par 2019. gadu, portālu Diena.lv informēja Nacionālais veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide