Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Veselības apdrošināšana

Pirmajā nedēļā veselības apdrošināšanas iemaksas veiktas 22 tūkstošu eiro apmērā

Pirmajā septembra nedēļā brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ir veikuši jau 193 iedzīvotāji vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā. Aptuveni 40% iedzīvotāju veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši ne tikai par šo, bet jau arī par 2019. gadu, portālu Diena.lv informēja Nacionālais veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Pieņemts vēsturisks lēmums

Šīs ceturtdienas Saeimas plenārsēdē pirmajā lasījumā pieņemtais Veselības aprūpes finansēšanas likums ir visnotaļ vēsturisks lēmums. Es to noliktu triju visnozīmīgāko šī Saeimas sasaukuma lēmumu skaitā līdzas likumam par 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) novirzīšanu aizsardzībai un nodokļu reformas likumu paketei.

Apinis: Par murgaino Latvijas Bankas veselības apdrošināšanas modeli un ilūzijām medicīnā

Izlasīju Latvijas Bankas koncepciju par obligāto veselības apdrošināšanu. Šis dokuments, smalki nodrukāts un glauni iesiets, nonācis uz dažādu amatpersonu galda. Es aicinu šo dokumentu izlasīt arī citus cilvēkus, bet nevis tādēļ, lai gūtu intelektuālu baudu, ieraudzītu gaismu valsts mazspējas tuneļa galā, bet gan – lai ikviens saprastu, ka Latvijas iedzīvotāji ar savu nodokļu maksātāju naudu uztur Latvijas bankas ierēdņus, kas savā bezdarbībā nododas intelektuālām spēlēm.

Čakšai būs "aizmugure"

Pēdējā laikā bieži tā nav noticis, bet attiecībā uz obligāto veselības apdrošināšanu Veselības ministrija spējusi rast kopīgu valodu ar nozares organizācijām. Līdz ar to veselības ministrei Andai Čakšai, valdībā aizstāvot piedāvājuma pirmo variantu, kas paredz sociālo iemaksu pārdali par labu medicīnai, būs savā ziņā "aizmugure".

Veselības ministre atbalsta daļēju sociālā nodokļa novirzīšanu veselības apdrošināšanai

Veselības ministre Anda Čakša atbalsta daļas sociālā nodokļa novirzīšanu veselības apdrošināšanas ieviešanai, bet neredz iespēju šajā sistēmā iesaistīt privātās apdrošināšanas uzņēmumus, viņa atzina Latvijas Televīzijas raidījumā _Rīta Panorāma._Optimālākais risinājums obligātās veselības sistēmas ieviešanai būtu 1% sociālā nodokļa novirzīšana vai arī kāda cita nodokļa iezīmēšana, lai iegūtie līdzekļi tiktu novirzīti veselības izdevumiem, pauda Čakša.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide