Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Žaņa Lipkes memoriāls

Žaņa Lipkes memoriāls uzsāk pasākumu ciklu Kas ir drosme?

Izceļot tādus zīmīgus datumus kā Rumbulas slaktiņa atceres diena 30. novembrī, Žaņa Lipkes dzimšanas diena 1. februārī, Eiropas Taisnais starp tautām piemiņas diena 6. martā un Žaņa un Johannas Lipkes jaunākā dēla Zigfrīda (Ziga) dzimšanas diena 2024. gada 29. jūnijā, topošā izglītības centra Drosmes māja dārzā būs skatāmi mākslinieka Daniila Vjatkina sienas gleznojumi, notiks ekspertu lekcijas un sarunas par to, kas ir pilsoniski atbildīga rīcība ārkārtas apstākļos un ikdienā; sarunas par to, kas ir drosme.

Paslēpties virtuālā Lipkes bunkurā

"Ar to es tieši gribēju pievērst uzmanību!" smejas Elizabete Grinblate, kad saku, ka esmu uzķērusies uz frāzes "izspēlēt holokaustu" viņas referāta nosaukumā. Jaunā Latvijas Universitātes (LU) pētniece pavisam drīz būs pabeigusi savu maģistra darbu par sarežģīta kultūrvēsturiskā mantojuma digitalizāciju. Cita starpā – arī par virtuālās realitātes un spēļošanas (jeb geimifikācijas) izmantošanu, stāstot par smagajām tēmām muzejos, memoriālos un par lietotāju pieredzi šādās situācijās.

Finansiāli atbalstīs astoņu privāto muzeju darbību Rīgā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) piešķirs finansiālu atbalstu astoņu galvaspilsētas privāto muzeju projektiem, kas īstenojami līdz šī gada 31.decembrim, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Muzejs tuvinās cilvēkam

Mūsdienās muzeju galvenais uzdevums ir veicināt dialogu – tas redzams arī XXI gadsimta muzeju arhitektūrā

Izdod Ineses Zanderes bērnu grāmatas Puika ar suni otro daļu

Bērnu grāmatu izdevniecībā Liels un mazs, sadarbojoties ar Žaņa Lipkes memoriālu, iznākusi Ineses Zanderes vēstures stāsta bērniem Puika ar suni otrā burtnīca Bunkurs, ko ilustrējis Reinis Pētersons, informēja izdevniecības pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide