Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zemkopība

Pēc 84 gadu pārtraukuma Latvijā selekcionēta jauna linu šķirne

Latgales lauksaimniecības zinātnes centra (LLZC) un Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) zinātnieki selekcionējuši un reģistrējuši jaunu linu šķirni. Pēc divu gadu pārbaudes (2017.- 2018.) rezultātiem Polijā Latvijas šķiedras linu līnijai piešķirts šķirnes statuss ar nosaukumu Vilani, portālu Diena.lv informēja Zemkopības ministrija.

Sadala 8,723 miljonu eiro valsts subsīdijās lauksaimniekiem

Valsts atbalstā lauksaimniekiem šogad būs pieejami 8,723 miljoni eiro, tostarp lielākā daļa jeb 5,786 miljonus eiro novirzīs atbalstam lopkopības nozarē, paredz vadības atbalstīties noteikumi programmā Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

LLU pētījums: Nākotnē kviešu platības pieaugs, bet rudzu un miežu - samazināsies

Nākotnē Latvijā gaidāms kviešu platību pieaugums, savukārt rudzu un miežu platības varētu samazināties, konferencē Zināšanās balstīta bioekonomika lauksaimniecības un pārtikas nozarē prezentējot jaunāko augstskolas zinātnieku pētījumu, informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore Irina Pilvere.

Zemnieku saeima neizslēdz iespēju par protesta rīkošanu

Lauksaimniecības nozarē ir samilzušas ļoti lielas problēmas, kas draud izvērsties bankrotos, savukārt valsts atbalsta iespējas ir izsmeltas, tādēļ gadījumā, ja netiks saņemts arī Eiropas Savienības ārkārtas atbalsts, Latvijas lauksaimnieki varētu rīkot protesta akcijas.

Zemnieki: Sākam rēķināt, cik kurš jau ir zaudējis

Patlaban situācija lauksaimniecības nozarē ir sarežģīta, ko sekmēja gan nelabvēlīgie laikapstākļi, gan Krievijas embargo un pārprodukcijas rašanās, līdz ar to zemniekiem ļoti būtisks ir jau iepriekš solītais valsts atbalsts, norāda biedrības _Zemnieku saeima _pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide