Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Ziemassvētku vecītis

Kā tika radīts Ziemassvētku vecīša tēls

>Ziemassvētku vecītis 21. gadsimtā - labsirdīgs, smaidīgs vīrs sarkani baltā kostīmā ar lielu, mīkstu vēderu un kuplu bārdu. Bet vai tieši šāds tas ir bijis gadsimtu gaitā? Izrādās, mūsdienu Ziemassvētku vecīša tēlu 1930. g. sāka veidot Coca-Cola, palūdzot mākslinieka Hedona Sandbloma uzņēmumam reklāmas vajadzībām uzzīmēt mīļu un pievilcīgu salaveci, komunikācijas aģentūras, kas pārstāv uzņēmumu Latvijā, pārstāvji pavēstīja portālam Diena.lv.

Ziemassvētku vecīša pakalpojumi - no 49 eiro par vizīti

Sākot no pirmās Adventes, sākas Ziemassvētku vecīšu uzņēmējdarbības laiks, kuru steidz izmantot dažādās publiskās vietās un uzņēmumos. Laikraksts Dienas Bizness atklāj, kā šie omulīgie, sārti tērptie kundziņi tiek atlasīti un cik izmaksā viņu vizīte.

Ziemassvētku vecītis Ušakovam sola žagarus

Neprofesionāli Ziemassvētku vecīši ir cilvēki, kuri vienkārši saģērbušies attiecīgā kostīmā, bet kuriem īsti nav ko teikt, Dienas Biznesam skaidro Ainārs Ašaks - Ziemassvētku vecītis un korporatīvo pasākumu vadītājs ar 32 gadu stāžu.Fragments no Dienas Biznesa intervijas ar Aināru Ašaku:**Kāda ir situācija Ziemassvētku vecīšu darba tirgū? **Šobrīd uzradušies diezgan daudz vecīšu.

Panteļējevs: Eiro ieviešana būs mūsu patstāvīguma pārbaudījums jaunā, augstākā līmenī

Nav nekāds lielais prieks rakstīt komentāru Ziemassvētku priekšvakarā. Cilvēki taisās uz labu prātu un droši vien labprāt aizmirstu cepšanos par politiku. Taču brīvdienu ir daudz, būs daudzas pasēdēšanas, un latvietis jau nebūtu latvietis, ja tomēr kādu politisku kašķi pie klātiem galdiem nepavilktu. Un var jau būt, ka tas ir arī labi, ka izmantojam garās brīvdienas - gan pie sevis, gan draugu pulkā pārdomājot šādas tādas lietas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide