Laika ziņas
Šodien
Migla

Māksla

Biennāles Marīna 2021 norises Jūrmalā – no Buļļuciema līdz Ķemeriem

No 8. jūlija līdz 29. augustam Jūrmalas mākslas telpās notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle Marīna 2021. Programmā ir glezniecības, laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstādes, ielu mūzika, slēpņošanas spēle ģimenēm ar bērniem un domnīcas diskusijas jauniešiem un pieaugušajiem

Laikmetīgā māksla cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti kļūst aizvien pieejamāka

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMCC) pilotprojekta Pārmaiņu aģenti. Mākslas mediācija iekļaujošai sabiedrībai un laikmetīgās mākslas pieejamībai ietvaros izstrādāts pirmais piekļuves apraksts personām ar dažāda veida traucējumiem. Tas veidots laikmetīgās mākslas parka ekspozīcijai Mobilais muzejs. Nākamā sezona, kura līdz 29. augustam bez maksas aplūkojama bijušajā tekstilrūpnīcā Boļševička, informēja LMCC pārstāve Gundega Turnele.

Mākslinieku safari Karostas ūdenstornī

Karostas festivālā Liepājā otro gadu pēc kārtas Karostas ūdenstornī darbojas mākslinieku rezidence. Jebkurš interesents, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, var aplūkot atzītu latviešu mākslinieku izstādes un novērot viņu radošo procesu

Purvīša balvu 2021 iegūst gleznotāja Amanda Ziemele

Latvijas augstāko apbalvojumu laikmetīgajā mākslā – Purvīša balvu – ir ieguvusi māksliniece Amanda Ziemele par personālizstādi Kvantu matu implanti, kas 2019. gadā notika Laikmetīgās mākslas centrā Kim?

T/c Galerija Centrs durvis ver Eiropā pirmā NFT mākslas izstāžu telpa – Kiwie Space

Trešdien, 9. jūnijā, tirdzniecības centrā Galerija Centrs durvis apmeklētājiem ver Eiropā pirmā un pašlaik vienīgā NFT (non-funginle token) izstāžu telpa Kiwie Space Rīgā. Telpa ir tapusi, lai izstādītu latviešu pazīstamākā ielu mākslinieka Kiwie jaunākās mākslas darbu kolekcijas no Kiwie 1001 projekta un izceltu ievērojamākos NFT mākslas darbus, kurus radījuši dažādi pasaules mākslinieki, informēja projekta pārstāvji.