Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Sajūtu rekonstrukcija. Kinorežisore Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase © DIENA(4)

Vizuālā valodā dokumentējot atmiņas par skolā pavadīto laiku, kinorežisore, fotogrāfe un māksliniece Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu 8. b klase, kuras vāciņš ir kā pabalējusi burtnīca ar meiju zariņu uz tā. Šis darbs veidots kā piecpadsmitgadīgas meitenes dienasgrāmata, kas stāsta par skolā pavadīto laiku astoņdesmito gadu sākumā un atklāj visdažādākās tēmas – arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi.

LMA Tekstilmākslas studentes radījušas lielformāta tekstila kompozīciju Iedvesmas DNS

Gandrīz gadu ilgā sadarbībā ar Roche Latvija tapis vērienīgs tekstilmākslas darbs, kas turpmāk greznos atjaunotās, vēsturiskās ēkas biroja telpu divus stāvus, iedvesmojot uzņēmuma komandu, un pārstāvēs tekstilmākslas jauno autoru paaudzi Roche Latvija mākslas darbu kolekcijā. Darbā Iedvesmas DNS redzams jauno autoru skatījums uz zinātnes un mākslas radošumu, vērtībām un mijiedarbību, informēja LMA pārstāvji.

Liepājā apskatāma Andreja Prigičeva izstāde Ziemassvētku zelts

No 10. decembra līdz 24. janvārim Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova apskatāma ekspresīvā, provokatīvā un savrupā liepājnieka, starpžanru mākslinieka Andreja Prigičeva veidotā personālizstāde Ziemassvētku zelts, informēja koncertzāles pārstāvji.

Konkursā Jaunais kurators! balvu ieguvusi Tīna Pētersone

Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 un Latvijas Mākslas akadēmijas konkursa Jaunais kurators! balvu ieguvusi Tīna Pētersone ar izstādes idejas pieteikumu Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit, informēja LMA pārstāvji.

Izstādē Pret traģisko sienu notiks tiešsaistes koncertvakars

Izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa turpina pērn aizsākto tradīciju rīkot mākslas un mūzikas koncertvakarus 1xMMM. Šoreiz ir tapis koncerts, kas papildina oktobra beigās mākslinieku Artūra Virtmaņa un Danielas Vētras performances laikā tapušo grafisko instalāciju Pret traģisko sienu/Against the Tragic Wall. Koncerts būs skatāms ceturtdien, 10. decembrī, plkst. 20 izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa mājaslapā, Facebook kontā un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Facebook kontā.

Liepājā atklāta audiovizuāla izstāde Māksla garākai dzīvei

Līdz 20. decembrim Liepājā, Piltenes ielā 5 (ieeja no sētas puses) apmeklētājiem atvērta audiovizuāla izstāde Māksla garākai dzīvei, kuru organizē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education. Tajā apskatāmi desmit mediju un skaņas mākslas darbi, pati izstāde veidota kā vieta, kurā apmeklētājiem iespēja gūt jaunas pieredzes, tādā veidā šķietami paildzinot sava mūža garumu.

Iznācis Grafiķu kalendārs 2021. gadam

Sekojot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras tradīcijai, ik gadu katedras studenti studiju gada sākumā rada mākslas darbu kolekciju nākamā gada grafikas mākslas kalendāram. Jauno mākslinieku darbi kalendārā nonāk konkursa kārtībā, skices un ieceres izvērtējot Grafikas katedras pasniedzējiem.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs iepircis 300 mākslas darbus(2)

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) veicis unikālu 300 mākslas darbu iepirkumu, saņemot finansējumu 550 000 eiro apmērā no valsts budžeta līdzekļiem, kas novirzīti Covid-19 pandēmijas seku ietekmes mazināšanai uz kultūras nozari, informēja LNMM pārstāvji.

FOTO: Noslēgusies gaismas festivāla Staro Rīga līdzdalības akcija # Staro mājās

Līdz ar patriotisma mēneša novembra beigām noslēgusies arī gaismas festivāla Staro Rīga līdzdalības akcija # Staro mājās, kuras laikā gan privātpersonas, gan dažādu iestāžu pārstāvji ar tēmturi #staromajas sociālo mediju tīklos publicēja pašu radīto gaismas objektu attēlus un video materiālus, informēja festivāla pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Madonā tiks atklāta māksliniekam Jānim Brektem veltīta izstāde

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no 11. decembra būs apskatāma mākslinieces Ilonas Brektes veidotā tēva Jāņa Brektes 100. gadadienai veltītā jubilejas izstāde Zināmais un nezināmais Jānis Brekte, informēja muzeja pārstāve Elīna Krupko.

Ar lampu tīkliņmaisiņā. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā izstāde pievēršas neērtajām pagātnēm © DIENA

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē ir atvērta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā starptautiskā izstāde Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules, kas spilgti parāda, kā runāt par vēsturi, izmantojot mākslinieciskus līdzekļus. Šī ekspozīcija ir daļa no lielāka projekta Izzināt sarežģīto pagātni, kuru 2018. gadā ir aizsākušas divas mākslas zinātnieces – Ieva Astahovska un Margareta Tali –, kuru pētniecībā var saskatīt daudz līdzību.

Aicina māksliniekus pieteikt darbu idejas starptautiskā projektā Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS līdz 8. janvārim aicina māksliniekus pieteikt savas dejas konkursam starptautiskajā projektā Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna, kas tiks īstenots nākamajos divos gados Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā. Mākslas darba idejai ir jābalstās virstēmā Saruna ir iespējama un tai jābūt veltītai vienai vai vairākām vietējās sabiedrības grupām jeb kopienām un to problemātikai, informēja LLMC pārstāvji.