Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Māksla

LMA modes skatei izraudzītas 19 jauno mākslinieku kolekcijas

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina katedras pasniedzēji un uzaicinātie nozares profesionāļi 10. maijā pulcējās kopā, lai novērtētu un atlasītu Modes dizaina specialitātes studentu veidotās kolekcijas gadskārtējajai LMA modes skatei. Atlasē piedalījās pilnīgi visi specialitātes studenti, sākot no bakalaura programmas 1. kursa līdz maģistra programmas 2. kursam. Modes skatei tika atlasītas 19 kolekcijas – tās izcēlās ar radošumu, ievērojamu kvalitāti un inovatīvu dizainu.

Dauderos atklās mākslinieces Artas Ozolas-Jaunarājas darināto pastmarku izstādi

Trešdien, 15. maijā, plkst. 14.00 Dauderu nama Lielajā salonā atklās Artas Ozolas-Jaunarājas veidoto izstādi Pastmarkas portrets. Muzejs pastmarkās. Mākslinieces trīsdesmit gadu ilgajā sadarbībā ar Latvijas pastu_ kopumā tapušas ap 100 pasta vērtszīmēm un to sērijām, bet izstādē būs apskatāmas tieši ar Latvijas muzeju tematiku saistītās pastmarkas.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā atklās krāšņu Azerbaidžānas paklāju izstādi

Atzīmējot Azerbaidžānas un Latvijas diplomātisko attiecību 30. gadadienu, no 16. maija līdz 15. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) sadarbībā ar Azerbaidžānas vēstniecību Latvijā un publisko akciju sabiedrību Azerkhalcha norisināsies unikālas kolekcijas izstāde Atmiņas ģenētiskais kods. Azerbaidžānas paklāji, informēja izstādes veidotāji.

Atēnās notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidota izstāde

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina uz izstādi Neiespējamās tagadnes rēgi, kurā Baltijas valstu mākslinieki pievēršas mūsu kopīgo ekosistēmu rēgiem – ekoloģisko katastrofu un karu atstātajām pēdām vidē, to ietekmei uz augiem un dzīvajām radībām. Izstāde būs skatāma Grieķijā, mākslas telpā State of Concept Athens, no 31. maija līdz 28. jūnijam.

Modes muzejā būs apskatāmi panku karalienes Vivjenas Vestvudas tērpi

No 18. maija Modes muzejā būs apskatāma īpaši gaidīta izstāde Vivienne Westwood: Personiska tērpu un aksesuāru kolekcija *, kas tapusi sadarbībā ar privātu kolekcionāru no Lielbritānijas. Pirmo reizi Rīgā būs iespēja redzēt izcilās britu dizaineres radītos tērpus un aksesuārus, informēja Modes muzeja projektu vadītāja Agrita Grīnvalde.

Gors izsludina izstāžu projektu konkursu 2025. gadam

Latgales vēstniecība Gors izsludina izstāžu projektu konkursu Gors Mākslas galerijā 2025.gadā skatāmajām izstādēm. Projektu konkursā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas u. c. izstādes. Pieteikumi konkursā tiek pieņemti līdz šī gada 3. jūnijam.