Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Virtuālajā vidē tiks atklāta fotoizstāde par dažādām sociālām grupām Latvijā - Atstatuvums

Fonds Mākslai vajag telpu 22. oktobrī tīmekļa vietnē www.atstatuvums.lv atklās fotoizstādi Atstatuvums, kurā būs skatāmi sešu fotogrāfu mākslas projekti, kas ir mākslinieku tieša pieredze ar pētījumā sastaptajiem cilvēkiem. Izstādītie foto pētījumi piedāvās tuvāk iepazīties ar tādām sociālām grupām kā indiešu kopiena, ģimenes, kurās adoptēti bērni, cilvēki ar mentāliem traucējumiem, pusaudži bērnunamā, Ziemeļkurzemes lībieši (līvi) un Lucavsalas iemītnieki.

ISSP māksliniekus un fotogrāfus aicina pieteikties tiešsaistes mentoringa programmai

Līdz 27. oktobrim atvērta pieteikšanās jaunai laikmetīgās fotogrāfijas platformas ISSP mentoringa programmai Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem, kas norisināsies tiešsaistē no novembra līdz maijam. 2020./2021. gada programmas ciklu vadīs pazīstamie Latvijas mākslinieki un pasniedzēji Vika Eksta un Reinis Hofmanis, informēja ISSP pārstāvji.

LNMM Muzeju krātuvē atklās antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīciju

No 29. oktobra Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atklāj jaunu pastāvīgo ekspozīciju Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi. Pēc desmit gadu pārtraukuma apmeklētāji atkal varēs redzēt pasaulslavenu tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas, informēja muzeju pārstāvji.

Aicina pieteikties ISSP skolas kursam Ievads fotogrāfijā

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP izsludinājusi uzņemšanu divu mēnešu intensīvajā kursā Ievads fotogrāfijā, kas sāksies 28. oktobrī. Tas izveidots ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un attēlu veidošanas principu izprašanā, informēja ISSP skolas pārstāve Veronika Viļuma.

LNMM iepazīstinās ar mākslas darbu restaurāciju muzejā

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) mobilajā lietotnē (kā jauns maršruts), mājaslapā www.lnmm.lv, YouTube kanālā, Facebook un Instagram lapās, kā arī interneta ziņu portālā Delfi ir pieejamas astoņas jaunas video sērijas Mākslas restaurācija muzejā (latviešu, krievu un angļu valodā). Projekts tapis partnerībā ar advokātu biroju Ellex Kļaviņš un turpina iniciatīvas Vienas gleznas stāsts I (2017), Vienas gleznas stāsts II (2019) un Viena fotogrāfa stāsts (2019), informēja muzeja pārstāvji.

Sapņu zeme akvarelī. Mākslinieks un režisors Kārlis Vītols piedāvā doties ceļojumā pa Ameriku © DIENA(1)

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 21. oktobrim aplūkojama mākslinieka un režisora Kārļa Vītola jaunākā personālizstāde ar nosaukumu Ceļojums uz Ameriku, kurā viņš izdzīvojis savu realitātē nepiepildīto sapni par došanos uz Amerikas Savienotajām Valstīm. "Es piedzimu Padomju Savienībā, kuru no Rietumu pasaules šķīra biezs dzelzs priekškars un kurā Amerika šķita kaut kas tāls un nesasniedzams," sarunā ar laikrakstu Diena stāsta mākslinieks.

Nepārejošais un nezūdošais. Mālpils Kultūras centrā – Džemmas Skulmes 95 gadu piemiņas izstāde © DIENA(1)

Doma par to, ka Džemmas Skulmes (1925–2019) 95. dzimšanas dienu vajadzētu atcerēties ar viņas darbu izstādi Mālpils Kultūras centrā, atnāca pati. Viegli un nepiespiesti, loģiski un likumsakarīgi, kā jau parasti ar viņas personību un mākslu tiekoties, saka mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, kura kopā ar domubiedriem Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē ir sarīkojusi gleznotājas 95 gadu piemiņas izstādi Tautumeita. Izstāde tika atklāta tieši Džemmas Skulmes dzimšanas dienā – 20. septembrī –, tā skatāma vēl līdz 15. oktobrim.