Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

FOTO: Cēsīs Ruckas parkā atklāta brīvdabas izstāde Apslēptie dārgumi(1)

No marta līdz maijam Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas mākslinieku rezidences, kurās piedalījās 13 mākslinieki no 10 dažādām valstīm. Viņu uzmanības lokā bija Cēsu vēsture un ikdiena, vides jautājumi, alternatīvi pārtikas avoti un citas saistītās tēmas, arī Ruckas muiža un parks. Mākslinieku radītie darbi šobrīd skatāmi brīvdabas izstādē Apslēptie dārgumi, kas Ruckas parkā būs apskatāma visu vasaru.

Šogad starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit 12 norisināsies memoriālajos muzejos

Šogad Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotais starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit no 3. septembra līdz 3. oktobrim notiks vēl nebijušā formātā – tukšo ēku vietā apmeklētāji tiks aicināti doties uz Rīgas memoriālajiem muzejiem. Festivāla vietu izvēle palīdzēs atsegt arī tā tēmu, aicinot pievērst uzmanību individuāliem stāstiem kolektīvās atmiņas kontekstā un sabiedrības novecošanās jautājumiem. Festivālu veidos Berlīnē dzīvojošās neatkarīgās kuratores Ovula Durmusoglu un Joanna Varša, informēja festivāla pārstāvji.

Daugavgrīvas cietoksnī var apmeklēt audioizrāžu ciklu Mans nepanesamais kultūras mantojums

Daugavgrīvas cietoksnī var individuāli apmeklēt Latvijas Jaunā teātra institūta veidoto audioizrāžu ciklu Mans nepanesamais kultūras mantojums. Audioizrāžu pastaigas tapušas attālinātā scenogrāfijas un performatīvo mākslu studentu sadarbības praksē, kas vienlaikus norisinājās trīs dažādās vēsturiski nospriegotās, atklātu un slēptu politisku konfliktu piepildītās vidēs Latvijā, Norvēģijā un Kiprā. Tās var noklausīties bez maksas nedēļas nogalēs, informēja institūta pārstāve Elza Lāma.

Latgales vēstniecība Gors aicina pieteikt izstāžu projektus

Jau sesto reizi Latgales vēstniecība Gors izsludina atklātu izstāžu projektu konkursu Latgales vēstniecības Gors Mākslas galerijā skatāmajām izstādēm. Arī šoreiz projektu konkursā izstādēm 2022.–2023. gadā aicināti piedalīties gan mākslinieki, gan izstāžu kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupu vai personālizstādes, kuratora veidotas un citas izstādes.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusiju Ekokritiskas vides perspektīvas Baltijas reģionā

Tiešsaistes diskusija Ekokritiskas vides perspektīvas Baltijas reģionā pievērsīsies ekokritiskām laikmetīgās mākslas, arhitektūras, ģeogrāfijas un citu nozaru perspektīvām Baltijas reģionā, lai izprastu mūsu pagātnes un šodienas attiecības ar dabisko vidi un iztēlotos iespējamās cilvēka-vides sistēmu nākotnes. Diskusija noritēs angļu valodā un būs pieejama Facebook tiešsaistē 19. maijā plkst. 18.

Aisberga redzamā daļa. Mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūras analīze mākslas darbos © DIENA

Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit! – līdz 27. jūnijam Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā izstāžu telpā Pilot ir skatāma izstāde, kas aplūko to, kā iepazīšanās lietotnes ir ietekmējušas mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūru, un kas ievada Rīgas Fotogrāfijas biennāles programmu Next 2021 (šajā programmā uzmanība vērsta uz jaunajiem māksliniekiem un šogad arī kuratoriem, aktualizējot kuratora kā starpnieka lomu starp skatītāju, mākslinieku un mākslas darbu).

Pilotprojekta laikā izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā apskatījuši 4040 apmeklētāji

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā noslēdzies no 2021. gada 21. aprīļa līdz 4. maijam īstenotais pirmais Kultūras ministrijas pilotprojekts drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai. Ar iepriekšēju pieteikšanos uz konkrētu apmeklējuma laiku, kā arī ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, 4040 interesentiem bija iespēja apskatīt Baltijas valstu nacionālo mākslas muzeju vērienīgo izstādi Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā.

Galerijā Māksla XO būs skatāma Kristapa Ģelža izstāde Artefakti

Kristapa Ģelža izstāde Artefakti vienkopus ļauj skatīt divdesmit vienu autordarbu, kas radīti laikā no 1985. gada līdz 2011. gadam. Lielākoties tie ir publikai vēl neredzēti un Latvijā neizstādīti Kristapa Ģelža darbi, kas daudzus gadus glabājušies mākslinieka darbnīcā, informēja galerijas pārstāvji.