Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Māksla

Kā sadzīvot ar mašīnu? © DIENA

Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē ir uzvarējis mets ar devīzi How will we live together with a machine?/Kā sadzīvot ar mašīnu?, kura autors ir arhitektu birojs NRJA ar komandu. Šī būs jau otrā reize, kad viņi piedalīsies šajā vērienīgākajā un prestižākajā arhitektūras izstādē pasaulē.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sāks radošo darbnīcu ciklu bērniem

No 13. decembra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra LLMC organizētā izstāde Nenorunātās tikšanās, kas veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā. Gaidot šo notikumu, LLMC jau oktobra beigās atklās radošo darbnīcu ciklu, kurā ģimenes ar bērniem mākslinieku vadībā aicinātas izzināt kosmosa un nākotnes tēmas, informēja pasākuma rīkotāji.

Purvīša balvai trešajā ceturksnī nominē Kristu un Reini Dzudzilo, kā arī Viku Ekstu

Purvīša balvas 2021 nominācijām šī gada trešajā ceturksnī izvirzīti Kristas un Reiņa Dzudzilo darbs ZRwhdZ Laikmetīgās mākslas centrā Kim? un Vikas Ekstas video Тучи как люди (no instalācijas Nataša) grupas izstādē Kāds sakars Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve.

Latvijas radošās augstskolas apvienojas projektā Malka(2)

Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Mūzikas akadēmija un Latvijas Kultūras akadēmija arī šogad apvienojas projektā MALKA ar mērķi veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus un sadarbības grupas. Vērienīgajā projektā kopā piedalās 60 radošo augstskolu studenti, kas mācību gada pirmā semestra laikā veidos kopīgu dejas, mūzikas un vizuālās mākslas etīžu uzvedumu. Etīžu skates pirmizrāde paredzēta 2019. gada 23. novembrī plkst. 17 Latvijas Mākslas akadēmijā.

Izstāžu zālē Arsenāls norisināsies zinātniskajai fantastikai veltīta izstāde Nenorunātās tikšanās(2)

No 13. decembra līdz 2020. gada 23. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā izstāde Nenorunātās tikšanās. Izstādes projekts Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros veltīts zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan tēmas aktualitāti mūsdienu mākslinieku darbos, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve.

Aicina skolas pieteikties mākslas izglītības programmai par 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslu(1)

Pagājušā gadā fonds Mākslai vajag telpu aizsāka mākslas izglītības programmu Izbraukuma nodarbības par 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslu, piedāvājot Latvijas skolām pieteikties izbraukuma nodarbībām, kuru laikā jauniešus iepazīstina ar latviešu mākslas vēsturi un mūsdienu mākslas procesiem, aicinot viņus arī izteikties un artikulēt savu viedokli par mākslu. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu Latvijas skolas somas satura radīšana fonds šogad uzlabojis nodarbību saturu un pieacinājis nodarbību norisē piedalīties jaunos māksliniekus Madaru Kvēpu, Enviju un Jāni Šneideru, kas šobrīd ir aktīvi savā radošajā darbībā un sevi jau paspējuši pierādīt vietējā mākslas vidē.

Galerijā Istaba norisināsies Māras Vaičunas piemiņas izstāde

No 15. oktobra galerijā Istaba norisināsies pirmā Māras Vaičunas (1949–2019) piemiņas izstāde kopš gleznotājas aiziešanas mūžībā. Māra Vaičunas kā viena no visizsmalcinātākajām savas paaudzes gleznotājām ir atstājusi nozīmīgu ieguldījumu Latvijas glezniecības vēsturē. Izstādei galerijā Istaba izvēlēta mākslinieces mazformāta darbu izlase, informēja galerijas pārstāvji.

Rīgā būs apskatāma Braiena Īno multimediālā instalācija

30. oktobra vakarā izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa, Kungu ielā 3, tiks atklāta leģendārā britu multimākslinieka Braiena Īno skaņas un gaismas instalācija 77 miljoni gleznu. Izstāde ir arī viens no gaismas festivāla Staro Rīga 2019 īpašajiem notikumiem un būs aplūkojama līdz novembra beigām, ziņoja gaismas festivāla Staro Rīga 2019 pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Multimediju izstādē Izcilie modernisti. No Monē norisināsies lekcija par modernisma laikmetu un pārstāvjiem Latvijā(1)

Multimediju izstādē Izcilie modernisti. No Monē, kas norisinās Pils ielā 23, rīt, 9. oktobrī plkst. 19 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja vadītāja Dr. art. Nataļja Jevsejeva lasīs lekciju par modernisma laikmetu un pārstāvjiem Latvijā. "Šis mākslas virziens neapšaubāmi ir viena no spilgtākajām lappusēm Latvijas glezniecības vēsturē. Līdz ar oriģinālām mākslas formām Latvijā parādījās jaunas politiskās kustības un aktīvi auga tautas pašapziņa," stāsta mākslas zinātņu doktore. Šādā patriotiskā noskaņojumā noslēgsies bezmaksas lekciju cikls un multimediju izstāde Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim, informēja muzeja pārstāvji.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiks atklāta izstāde MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte(1)

No 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē pirmo reizi būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte. Šī starpdisciplinārā projekta uzmanības centrā ir mode kā daudznozīmīga 21. gadsimta mākslas un dizaina forma, kas paplašina mūsu realitātes uztveres robežas, informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

RIXC galerijā tiks atklāta izstāde Izmisuma apoloģija. Epigrāfs

Ceturtdien, 10. oktobrī, RIXC galerijā Lenču ielā 2 tiks atklāta izstāde Izmisuma apoloģija. Epigrāfs, kurā piedalās Artūrs Punte un Jēkabs Voļatovskis. Izstādē tērauda spirāles uztver un atskaņo tukša radio ētera radītos traucējumus, radot dziesmu, kas atklāj cilvēka dzirdes robežas un raisa stoiciskas pārdomas par dzīves ierobežotību, ko paralēli dzejā ilustrē izmisuma manifests, informēja RIXC projektu vadītāja Agnese Baranova.

Personīgā laika kapsulas. Visvalža Ziediņa izstādes recenzija © DIENA

Līdz 12. oktobrim mākslas galerijā Careva ir aplūkojami Visvalža Ziediņa darbi. Tie ir objekti, kurus Liepājas mākslinieks radījis vientulībā savā kosmosā 70.–90. gados, iespēju robežās interesējoties par Rietumu pasaules mākslas aktuālajiem strāvojumiem un samērā aktīvi piedaloties lokālajā Liepājas mākslas dzīvē, tomēr attīstot pilnīgi patstāvīgu radošo rokrakstu un ļaujot mums noticēt, ka viņa nerimtīgā jaunrade bijusi atkarīga tikai un vienīgi no iekšējās nepieciešamības dzinuļiem.

Venēcijas arhitektūras biennālē 2020. gadā Latviju pārstāvēs arhitektu biroja NRJA veidota ekspozīcija(1)

Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē par uzvarētāju žūrija atzinusi metu ar devīzi How will we live together with a machine?/Kā sadzīvot ar mašīnu?, kura autors ir arhitektu birojs NRJA ( no rules just architecture) ar komandu, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Mākslinieka Benksija darbs pārdots par rekordcenu

Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdota izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords šī mākslinieka darbam.