Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Islandē notiks Latvijas laikmetīgās mākslas izstāde Runā ar mani!

No 1. jūnija līdz 22. septembrim Islandes Ziemeļu galvaspilsētā Akureirē notiks Latvijas laikmetīgās mākslas izstāde Talaðu við mig! / Runā ar mani! / Talk To Me!, kurā būs reprezentēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, informēja muzeja Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.

Ozola serdes stari © DIENA(2)

Koks ir silts, patīkams, mīļš, dabīgs materiāls. To neaizstās neviens cits, lai kā mēs arī censtos – ir pārliecināts mēbeļu un koka priekšmetu restaurators Aigars Pilenieks

FOTO: LMA studentu modes skate(9)

Ceturtdien, 23. maijā, Rīgas Mākslas telpā norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kurā 22 jaunie mākslinieki demonstrēja savas tērpu kolekcijas, informēja modes skates pārstāve Daiga Zimele.

LMA un RSU studenti ar kopīgu ekspozīciju piedalīsies Art Vilnius 2019

No 30. maija līdz 2. jūnijam Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notiks starptautiskā laikmetīgās mākslas mese Art Vilnius 2019, kurā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) kopīgi veidota ekspozīcija, informēja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Ozola.

Skaties acīs un nesmaidi © DIENA(1)

Māksliniece, kura pārbiedē, sajūsmina un saviļņo vienlaikus. Anne Imhofa aicina ienākt tumsā, lai kopīgi sagaidītu jaunu saullēktu. Šādu mākslu XXI gadsimtā rada tikai viņa

RIBOCA2 pievērsīsies pozitīvu nākotnes rezultātu meklējumiem

Uzticoties mākslas spējai rosināt domu apmaiņu par jautājumiem, kas skar mūsu nākotnes izredzes, otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) būs veltīta pozitīva iznākuma scenārijiem. Tās kuratore Rebeka Lamarša Vedela (Rebecca Lamarche-Vadel) programmas koncepcijā īpašu vietu atvēl dažādu jomu vizionāriem, kas globālo krīžu kontekstā nepakļaujas cinismam vai politiskam izmisumam. RIBOCA2 notiks no 2020. gada 16. maija līdz 11. oktobrim, informē RIBOCA pārstāvji.

Apstādināti mirkļi ar klasikas vērtību

Neraugoties uz fotogrāfijas seno vēsturi, fotogrāfiju kolekcija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) ir samērā jauna, jo tikai šajā gadsimtā radās iespēja tai pievērsties. Kad 2016. gadā muzeju atvēra pēc rekonstrukcijas, mainījās tā pastāvīgās ekspozīcijas koncepts – līdz tam tika eksponēti darbi līdz Otrajam pasaules karam (1940. gadam), savukārt tagad ekspozīcijā ir ietverts viss XX gadsimts.

Mūžīgo ciešanu un traumu asamblāža © DIENA

Borisa Lurjes aizsāktā sociāli protestējošā un ētiski izgaismojošā māksla mūsdienās ir kļuvusi par vispāratzītu stratēģiju – tā konfrontē skatītājus ar to, kas ir neērts, biedējošs, traģisks.