Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Purvīša balvu 2021 iegūst gleznotāja Amanda Ziemele

Latvijas augstāko apbalvojumu laikmetīgajā mākslā – Purvīša balvu – ir ieguvusi māksliniece Amanda Ziemele par personālizstādi Kvantu matu implanti, kas 2019. gadā notika Laikmetīgās mākslas centrā Kim?

T/c Galerija Centrs durvis ver Eiropā pirmā NFT mākslas izstāžu telpa – Kiwie Space

Trešdien, 9. jūnijā, tirdzniecības centrā Galerija Centrs durvis apmeklētājiem ver Eiropā pirmā un pašlaik vienīgā NFT (non-funginle token) izstāžu telpa Kiwie Space Rīgā. Telpa ir tapusi, lai izstādītu latviešu pazīstamākā ielu mākslinieka Kiwie jaunākās mākslas darbu kolekcijas no Kiwie 1001 projekta un izceltu ievērojamākos NFT mākslas darbus, kurus radījuši dažādi pasaules mākslinieki, informēja projekta pārstāvji.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Purvīša balvas izstāde

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā no 4. jūnija līdz 8. augustam būs skatāma septītā Purvīša balvas izstāde. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, instalāciju, porcelāna un videomākslas kopums, ko radījuši septītajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2019. un 2020. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Skuja Braden, Valdis Celms, Krista un Reinis Dzudzilo, Kaspars Groševs, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola, Rasa un Raitis Šmiti, Aija Zariņa, Amanda Ziemele, informēja muzeja pārstāvji.

Ar aktuālām diskusijām un izstādēm turpinās Rīgas fotomēnesis

Rīgas fotomēneša Facebook lapā 7., 8. un 10. jūnijā norisināsies tiešsaistes diskusijas, kas pievērsīsies šī gada Rīgas fotomēneša centrālajiem jautājumiem – kā sociālpolitiskās pārmaiņas ietekmē fotogrāfus un sabiedrību Baltkrievijā, kādi eksistenciālie jautājumi uztrauc māksliniekus, kā vizuālai mākslai izdzīvot virtuālajā vidē?

Mākslas centrā Zuzeum būs skatāma izstāde Apmetnis un duncis. Indijas izdomātie laiki

Sestdien, 5. jūnijā, mākslas centrs Zuzeum ver durvis pēc koronavīrusa pandēmijas ierobežojumu atcelšanas un aicina uz jaunu izstādi Apmetnis un duncis. Indijas izdomātie laiki. Ar glezniecības, grafikas un tēlniecības darbiem no Zuzānu kolekcijas izstāde iepazīstina ar mākslas radīšanas apstākļu un disciplīnu daudzveidību Indijas mūsdienu mākslā.

Izjaucot esošo un radot jauno. Izstāžu cikls Artefaktu konstrukcijas Tu jau zini kur © DIENA

Kur? Nu – Tu jau zini kur. It kā Rīgas centrs, bet ieslēpts māju kvartālā. Tā ir radoša, industriāla kultūrvieta Tallinas ielas rajonā. Šogad izstāžu vajadzībām tajā tapusi Mazā zāle – atsevišķa telpa ar nolūku nodrošināt apmeklētājiem nepastarpinātu satikšanos ar mākslu. Ievērojot epidemioloģiskās situācijas noteikumus, tās kvadratūra atļauj iekštelpās uzkavēties astoņiem cilvēkiem.

Rīgas Porcelāna muzejs papildina krājumu ar vērtīgiem māla, fajansa un porcelāna izstrādājumiem

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Muzeju nozares attīstības programma” gūtajam finansiālajam atbalstam, Rīgas Porcelāna muzejs ir papildinājis savu krājumu ar vērtīgiem māla, fajansa un porcelāna izstrādājumiem, kas izgatavoti Rīgas ražotnēs 20. gs. pirmajā ceturksnī, īpaši 20. un 30. gados, informēja Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore Ieva Nagliņa.