Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

Simbolisms ar Rīgas akcentu © DIENA(1)

Ginta Gerharde-Upeniece: "Šajā kultūras dialogā atklājas Baltijas valstu savdabība, un tieši šobrīd tās kā vienots ģeopolitisks veselums no jauna sāk apzināties savas kopības priekšrocības un radošās dvēseles spēku"

Mākslas centrā Zuzeum jauna brīvdabas ekspozīcija

No 29. novembra mākslas centrs Zuzeum aicina uz brīvdabas izstādi – ziemas skatlogu ar stikla, porcelāna un glezniecības darbiem no Zuzānu kolekcijas. Ziemas skatlogs apmeklētājiem pieejams un aplūkojams bez maksas un ir iekārtots skulptūru dārzā esošajā oranžajā Siltumnīcā, informēja mākslas centa vadītāja Ieva Zībārte.

Latvijas pilsētās skatāmi publiskās mākslas programmas Kopā Objektu parādes darbi

Novembrī Rīgā un piecās citās Latvijas pilsētās klusi atklāts vērienīgs notikums – publiskās mākslas programmas Kopā Objektu parāde. Programma radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, vienlaikus īstenojot kvalitatīvas pārmaiņas pilsētvidē. Publiski izsludinātā konkursā izvēlēti 10 projekti, kuri īstenoti Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā, Madonā un Valmierā, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja Gundega Turnele.

FOTO: Noslēgusies Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020(1)

Novembrī noslēdzies starptautiskais laikmetīgās mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle. Šogad biennāles norises laiku spēcīgi ietekmēja pandēmijas izraisītie apstākļi, taču organizētājiem ciešā sadarbībā ar partneriem izdevās saglabāt visu plašo norišu spektru. Biennālē šogad piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku no 13 valstīm, reflektējot par fotogrāfijas jēdzienu mūsdienās, kā arī digitālā laikmeta mantojumu un tā ietekmi uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā.

Rīgas mākslas telpā notiks Saruna par šķēpiem, perpetuum mobile un iekaisumu(1)

Šodien, 24. novembrī, plkst. 13 notiks Saruna par šķēpiem, perpetuum mobile un iekaisumu. Tajā piedalīsies izstādes Pret traģisko sienu/Against the Tragic Wall mākslinieki Artūrs Virtmanis un Daniela Vētra, mūziķis Linards Kalniņš un kultūras žurnāliste Paula Lūse. Sarunu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis. Sarunu būs iespējams vērot Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības un izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa Facebook lapās.

FOTO: Atklāta izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi

No 14. novembra 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ceturtā stāva izstāžu zālēs ir skatāma Latvijas Laikmetīgā Mākslas centra veidota izstāde Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi, kas aktualizē atšķirīgu māksla vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā.

Izstādē pievērsīsies neērtajiem un noklusētajiem pagātnes aspektiem Baltijā un Austrumeiropā(1)

No 28. novembra līdz 7. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Kupola zālē būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) rīkotā izstāde Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules. Izstāde izceļ neērtās, arī noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievēršas sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, kas joprojām ietekmē šodienas realitāti, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja Gundega Turnele.

Galerijā Putti mākslinieku atbalstam taps Arterritory salons

Mākslas un kultūras portāls Arterritory.com no 26. novembra līdz jaunā gada sākumam galerijas Putti telpās Peitavas ielā 5 radīs pagaidu mākslas salonu/platformu, kur sarunāties, diskutēt, iedziļināties un ļauties mākslai, izstādot 17 mākslinieku un mākslinieku grupu darbus, kurus būs iespējams arī iegādāties, informēja rīkotāji.